logo Fuchs
logo Autoklub CR
logo HK kraj
logo Hořice
logo duke video
X-Comp
Edera
logo
logo
Hátle s.r.o.
logo
logo
logo FGR
logo Mileta
logo Strix
logo

Přejít na navigaci

Beseda s jezdci

Publikováno: 8. 4. 2011

V sobotu 2. 4. 2011, od 15:30h, proběhla v Hořicích beseda s jezdci.

 

Besedy se zúčastnili:
Tom Holubec, Olda Podlipný, Patrik Kolář, Libor Kamenický, Kamil Holan, Michal Indi Dokoupil a Radek Vincent Urbanec.

 

Kluci odpovídali na dotazy, týkající se sezony 2010 a sezony 2011. Byla fajn atmosféra a bylo i dost legrace, ale mluvilo se samozřejmě taky vážně.

 

Tom Holubec označil sezonu 2010 jako za svoji nejlepší ve své karieře. Titul mistra v šestkových štocích, mistrovský bod ze závodu mistrovství světa Supersportů z Brna, třetí místo z Hořic. Tom byl ale zklamán z toho, že se nezdařil závod MS Endurance, když jeho týmový kolega nedokázal jet tak, aby se tým dostal do závodů. Pro letošní sezonu musí Tom vyřešit ještě několik otazníků, které věřme vyřeší a bude mít úspěšnou i tu sezonu 2011.

 

Patrik Kolář, není sice velký mluvka, ale i on byl spokojen se sezonou 2010. Stal se vítězem Poháru přír.okruhů ve 125cc, vyhrál Hořice a to byly ty nejcennější trofeje. Patrik se taky přiznal, že velmi vážně uvažuje o startu na Manx TT na Manu!!

 

Libor Kamenický přijel sám, protože bratr Martin ležel v horečkách. I Libor měl dobrousezonu, ať už jako mistr republiky tř. Supermono, nebo jako vítěz Poháru př. okruhů, ale měl za sebou i úspěšnou misi v Evropském poháru Supermono. Do letošní sezony zřejmě ještě nebude hotova nová motorka ? projekt AHRA MALI, tak se zřejmě pojede ještě na stávajícím nářadí. Zajímavé bylo pak to, že jeden ze závodů EP Supermono, termínově koliduje s Hořicemi. Zatímco Martin tento závod EP pojede, tak Libor zůstane doma a pojede Hořice. Údajně proto, že musí napravit svůj loňský neúspěch, když lehce havaroval.

 

Kamil Holan, ten měl smůlovatou sezonu 2010. Ač měl po sobotních trenincích na 300 ZGH dobře zaděláno na úspěch, tak v závodě havaroval. A namísto cesty do cíle , cestoval vrtulníkem do špitálu. Po rekonvalescenci odjel závodit na Ostrovy, ale havaroval i tam a dost vážně si poranil pravou ruku. Takže sezona 2010 pro něj skončila. Také řekl, že se ruka dobře po operaci hojí. A že uvidí, zda se na start 300 ZGH 2011 postaví. Téměř z besedy odjel trenovat do Mostu a volal, že se cítí O.K. a že přihlášku na 300 ZGH 2011 určitě pošle!

 

Olda Podlipný, tak ten nám toho jako obvykle řekl nejmíň. I on mohl mít velmi úspěšnou sezonu 2010, hlavně co se týká MMČR, ale na posledním závodě v Poznani spadl v posledním kole ze druhého místa a bylo po nadějích na celkové čtvrté místo v mistráku.
Jinak plány na 2011 stejné. Věrnost Hondě 125cc v týmu Podlipáci Factory.

 

Indian, ten naopak mluví hodně dobře a rád. Takže nám řekl své story z neúspěšných Hořic, kdy musel odstoupit z naháněčky Pearsona ve třídě 600cc na 300 ZGH 2010. Indi taky mluvil o závodech na Manu a vůbec o ostrovních závodech a zmínil i své zážitky ze závodu GP Macau. Pro Indiho začínají závody již v dubnu a to na okruhu v Cokstownu. Závody Irského mistráku pojede v barvách AIR Kawasaki. Na TT Man, ale pojede Indi zřejmě sám za sebe. Musí ale nějak poladit svou ?cebeeru? 2005. Těší se do Hořic a vůbec na závody v ČR, protože chce soupeřit i v jiných třídách, než 600cc a 1000cc. A chtěl by zkusit Supermona ale i dakšny.

 

Radek se nejdříve vyznal k Hořicím. Zavzpomínal si na dobu, když ho táta přivedl poprvé k trati 300 zatáček. Probrali jsme i jeho závody a další excesy, které prožil. Řeč byla samozřejmě i o závodění v USA. Kde se mimo jiné popasoval např. s Nicky Haydenem, s Johnem Hopkinsem. Mluvil o Benu Spiesovi,se kterým se vídával v paddocku. Rozpovídal se také o svém úrazu, tedy spíše o psychických následcích, které na něj dolehly. Ale hned se usmál a řekl, že musíme koukat dopředu, že život za to stojí, aby se žil.

Besedou prováděl Sody a Larry

 

Foto od Rejmiho .

Autor : Vladislav "Larry" Kočí

 

 

Nahoru

logo
STK Sovětice s.r.o.
logo
logo Gregor
Volvo Trucks
ORT Nový Bydžov
logo rádio Černá hora
logo laf
logo Kubišovy trubičky
NIMS Hořice
IVACAR
Pivovar Nová Paka
FastLink
Radioking