logo

Přejít na navigaci

Filip Salač a Aspar Martinéz

Publikováno: 27. 1. 2010

Dosažené výsledky v italských klubových závodech sezóny 2009 byly impulzem pro vstup do jednání o další budoucnosti Filipa Salače s prestižní jezdeckou školou Aspara Martinéze, která podporuje mladé talentované jezdce z celé Evropy.Koncem prosince byl zájem o Filipa potvrzen a vzápětí došlo k podpisu smlouvy pro sezónu 2010. Tímto se Filip definitivně přesouvá do španělského seriálu Mini moto 40, kde bude na zdejších tratích bojovat se španělskou licencí v kvalitně obsazeném seriálu.Ve volných termínech Filip bude startovat i v italském seriálu, který by měl sloužit jako příprava na reprezentační účast v Mistrovství Evropy Mini moto."Čeká nás spousta cestování, ale v době stagnace českého seriálu je třeba závodit s kvalitními jezdci stejné věkové kategorie a to nám nabídka pana Martinéze umožňuje. Taky bychom rádi v mistrovství Evropy zaútočili na pódiová umístění po loňském premiérovém startu, kdy Filip obsadil 5 místo a stal se nejúspěšnějším českým jezdcem ve své kategorii. Věříme, že Filip jezdecky i zkušenostmi má na to, aby se v zahraničí prosadil", komentoval podpis smlouvy otec a manažer Filipa, Michal Salač senior. Zda se Filip objeví i v domácím seriálu se dá nyní jen stěží odhadnout, nicméně pokud ano, bude tomu tak v barvách mateřského SMS Automotoklubu Hořice.

Autor : Dušan Ocelík