logo Fuchs
logo Autoklub CR
logo HK kraj
logo Hořice
logo duke video
X-Comp
Edera
logo
logo
Hátle s.r.o.
logo
logo
logo FGR
logo Mileta
logo Strix
logo

Přejít na navigaci

Hořický autoklub v roce třináct

Publikováno: 24. 12. 2012

Martin Sodomek, nedávno zvolený šéf Automotoklubu Hořice a člen prezidia pražského autoklubu ČR, chce v dalších letech zatraktivnit motocyklový sport pro diváky. Poskytl o tom rozhovor Jičínskému deníku:

   "Návštěvnost není nejlepší. Na závod 300 zatáček příjde kolem dvaceti tisíc lidí, jenomže na jiné akce třeba jen tisíc. Máme padesátiletou tradici, ale je nezbytné nastoupit na novou cestu. Odteď budeme provozovat autokemp, v němž se budeme snažit poskytnout divákům zázemí a vyžití," vysvětlil. Po patnácti letech se hořičtí motoristé ujmou provozování autokempu. Už v létě ve své klubovně zřídili učebnu s dopravním hřištěm, aby se i školáci mohli seznámit s motorismem. Rekonstrukce klubovny i autokempu bude hotova do dvou let. Restaurace v budově klubovny byla na čtiři roky pronajata.

   Nově zvolený výbor má třináct členůoproti předchozím jedenácti. Byl rozšířen z důvodu, aby se do něj nedostávaly neustále stejné tváře, ale i mladší motoristé s čerstvými nápady. "Výkonná rada je teď složena ze sedmi členů. Pět z nich jsou matadoři a dva jsou mladí. Věřím, že tenhle poměr přinese změny, ale zároveň nezapomene na tradice," pochvaluje si šéf hořického autoklubu.

Autoklub ČR

Martin Sodomek také 10.listopadu obhájil svůj post v prezidiu Autoklubu ČR. "Pro Hořice je to dobrá zráva. Pro Autoklub ČR jsme jedna z nejznámějších organizací. Máme zkrátka tradici, protože jsme s motocyklovím sportem po revoluci začínali jako jedni z prvních v republice. Proto se Hořicím říká Mekka motorismu. Když má jezdec potvrzení, že startoval na hořických Zatáčkách, pustí ho do všech závodů na světě," řekl a naznačil, že Autoklub ČR usiluje o uspořádání závodu Jízda pravidelnosti historických závodních motocyklů přímo v Jičíně.

Zvýšit bezpečnost

Jedním z ejdůležitějších úkolů Autoklubu ČR je zvýšení bezpečnosti při závodech. Po tragédii rallye u Uherského Brodu nad motorismem visí kletba. Martin Sodomek ho však hájí. Podle něho není fér svalovat celou vinu na motorismus. "Když budete hrát kuželky a někomu spadne koule na nohu, média si toho ani nevšimnou. Každý sport je ebezpečný. Jezdci znají riziko, ale když se obětí stanou diváci, je to průšvih. Pokud se ukáže, že místo nehody bylo označeno jako nepřístupné, pořadatel je z toho venku. Diváci jsou neukáznění a neposlouchají organizátory. Ti navíc při délce tratí rallye několik set kilometrů si nemohou dovolit na každých sto metrů postavit dozor, pouze stanovit bezpečné zóny," uvedl.

 

Nahoru

logo
STK Sovětice s.r.o.
logo
logo Gregor
Volvo Trucks
ORT Nový Bydžov
logo rádio Černá hora
logo laf
logo Kubišovy trubičky
NIMS Hořice
IVACAR
Pivovar Nová Paka
FastLink
Radioking