logo Fuchs
logo Autoklub CR
logo HK kraj
logo Hořice
logo duke video
X-Comp
Edera
logo
logo
Hátle s.r.o.
logo
logo
logo FGR
logo Mileta
logo Strix
logo

Přejít na navigaci

Michal Salač Jr. — Valencie 2010

Publikováno: 26. 4. 2010

Přesto že se Michal v trénincích i kvalifikaci více méně hledal, v samotném závodě opět předvedl, že by se  mohl objevovat na bodovaných příčkách kategorie Superstock 1000 i v dalších závodech.

První trénink (1:41,615) a kvalifikace (1:41,585) se Michalovi nepovedla podle představ. Důvodem je a ještě nějakou dobu bude zžívání se s novým strojem. Ne jinak na tom jsou i mechanici a technici týmu.

Druhý trénink byl na úrovni prvního a čas 1:41,616 neodpovídal snahám jezdce ani mechaniků posunout se výše ve startovním poli. Umístění tomu ale neodpovídalo, 24.místo bylo ze všech dosavadních třech jízd nejlepší. Znamenalo to, že i ostatní jezdci řeší problémy a rozhodnout o postavení na startu měla závěrečná druhá kvalifikace.

Přesto že se Michal vyhecoval a zrychlil téměř o dvě sekundy (1:39,984), snažili se i ostatní a tento čas stačil jen na 26.místo startovního roštu. Šance dostat se do první dvacítky v závodě nebyly nereálné vzhledem k tomu, že do času 1:39 se vešlo celkem 8 jezdců.

Ve warm-upu Michal nijak zvlášt´nezářil a zajížděl časy na úrovni tréninků. Taktika týmu i jezdce byla jasná, dobře odstartovat a snažit se udržet ve dvacítce nejlepších.

Na startu Michal opět nezaváhal a předvedl co je jeho silnou stránkou. Soustředění v kombinaci s neuvěřitelným zrychlením jej po zhasnutí červených světel doslova katapultovalo z nevýhodné startovní pozice na 17.místo. V šestém okruhu Michal začal útočit a v průběhu dvou kol se posunul na 14 pozici. Každým dalším kolem se pomalu odpoutával od svých soupeřů, aby si s 3 sekundovým náskokem udržel bodované 14.místo až do průjezdu cílovým prostorem.

V cíli závodu Michal zaostal za svým týmovým kolegou Ondřejem Ježkem pouze o tři místa se ztrátou 10 sekund. Nicméně si zajel na této trati osobní rekord 1:39,247 a vzhledem ke své 26.startovní pozici vybojoval pro sebe a tým MS Racing cenu "skokan závodu", kterou uděluje firma Pirelli. Ze dvou závodů je tato cena v držení českých jezdců týmu MS Racing na strojích Aprilia Ondry Ježka (Portimao) a Michala Salače (Valencie). Nyní se tým přesouvá na šnůru závodů s tratěmi, které jsou pro Michala Salače nové, neznámé. Přesto po výsledcích v úvodu seriálu lze předpokládat, že se Michal dokáže pohybovat i nadále v dvacítce nejlepších jezdců.

Tak Michale dík za super výsledek a držíme palce do dalších závodů.

Autor : Dušan Ocelík

 

Nahoru

logo
STK Sovětice s.r.o.
logo
logo Gregor
Volvo Trucks
ORT Nový Bydžov
logo rádio Černá hora
logo laf
logo Kubišovy trubičky
NIMS Hořice
IVACAR
Pivovar Nová Paka
FastLink
Radioking