logo

Přejít na navigaci

Staré Město 2010

Publikováno: 14. 5. 2010

O víkendu se poprvé sešli na trati ve Starém Městě jezdci silničních závodních motocyklů, aby zahájili sezónu na přírodních okruzích. Součástí závodu byl i premiérový závod Poháru přírodních okruhů.

Stejně jako v Hořicích i ve Starém Městě řešili otázku vzrůstajícího zájmu jezdců a to především o kategorii SPP a GP 250. Počet startujících se zvedl i v kategorii SPP 125 a divák si určitě přišel na své po oba víkendové dny.

Do kategorie SPP 125 nastoupilo 28 jezdců a z toho do cíle dorazilo 25 jezdců. Do poslední chvíle se bojovalo o druhé a třetí místo na stupních vítězů, kde našeho zkušeného Radka Lamicha zle proháněl odchovanec kategorie Evropa 70 Olda Hanák. Již v minulém roce podával dobré výkony a stává se z něj specialista na přírodní tratě. Další ostřejší souboje se odehrávali až v druhé polovině startovního pole od 12 do 18.místa.

Cílem po deseti okruzích jezdci projeli v pořadí Petr Nečesaný (SMS Hořice), Radek Lamich (SMS Hořice) a Olda Hanák. Do bodovaných pozic se dostali i další jezdci našeho SMS 7.Jančík R., 8.Vojtíšek J., 9.Turna M., 14.Kubišta J., 15. Škoda J.
Mimo bodované pozice závod dokončili i další naši jezdci Svoboda, Bičiště, Horna, Křivohlávek, Langhammer a Poláková.

Na startu kategorie SPP 250 jsme měli taktéž své zástupce. Na stupních vítězů se sešli Dan Vysloužil, Pavel Jančík (SMS Hořice) a Honza Vysloužil. Nejostřejší souboj se odehrával mezi Bartoňkem a Drešerem o 12.místo a v jejich závěsu projeli prostorem cíle na bodech další dva naši zástupci 14.Švorc R. a 15.Janáček B. Ze startovního pole 23-ti jezdců cíl vidělo 20 jezdců.

Vždy ostře sledovaná jízda 125 GP byla spojena s 250 GP (výsledky nemám k dispozici). V nižší kategorii 125 GP jsme měli své tradiční zástupce, kteří se prosadili i na stupně vítězů. Zvítězil Patrik Kolář (SMS Hořice), před Steffenem Gramerem a Oldou Podlipným (SMS Hořice). Odstupy mezi jezdci ovlivnil společný start s GP 250, tudíž o postech v této kategorii bylo brzy rozhodnuto. Z 10-ti jezdců na startu cíl vidělo 8 jezdců.

Do kategorie Supermono nastoupilo 25 jezdců, ale jen 14 jezdců dorazilo do cíle po absolvování 10 okruhů. Rozestupy v cíly byly obrazem celého závodu, kde se toho moc neudálo. Zvítězil k naší radosti Libor Kamenický jun. (SMS Hořice) před Karlem Kalinou a Danielem Zoernwegem. Na body se dostali i další naši zástupci a to na 4.místě Jakl V., 7.Holanec M., 11.Hatan V. a na 13.Jančík J.

Klasici startovali v kategoriích do175, do 250, do 350, do 500 a do 750 cc. I pro Klasiky byl závod ve Starém Městě tradičně tím zahajujícím novou sezónu.

Na startu kategorie do 175 cc se postavilo 28 jezdců, ale jen 16 vidělo šachovnicový prapor. Zvítězil Eduard Klimek následován se značným odstupem Joachimem Roscherem, kterému dýchal na záda Lukáš Bělič. S odstupem dorazili další naši jezdci 4.Tázler jun., 5.Vrzáň L., 6.Vrána M. Na body dosáhli i 12.Holásek V. a 14.Tázler sen. Nejurputnější souboj svedli zmiňovaní jezdci o 2 a 3.místo.

Do klasiků 250 cc nastoupilo 22 jezdců a cíl vidělo 17 jezdců. Zvítězil Pavel Navrátil před našimi Lubomírem Koudelkou (SMS Hořice) a Jirkou Švihnosem (SMS Hořice). Přímých soubojů se moc neodehrálo a i ostatní naši zástupci se dostali do bodované patnáctky v tomto pořadí 4.Krsek P., 5.Binar J., 8.Walter M., 9.Tázler jun., 12.Králík I., 13.Houšť Z. a na posledním bodovaném místě Nespěšný J.

Do Klasiků 350 cc se na start postavilo 24 jezdců a 21 vidělo cílový šachovnicový prapor. Vítězství o necelou sekundu uhájil náš jezdec Marek Koudelka (SMS Hořice) před dotírajícím Martinem Loichtem a Martinem Veselým který měl již značnou ztrátu. Další bodovaná místa obsadili naši jezdci v pořadí 4.Hatan V., 6.Thér M., 8.Walter M. a 13.Turna M. Na body překvapivě nedosáhli 19.Hyneček R. a 20.Paznocht Z.

Do nejsilnější kategorie Klasik 750 se přihlásilo jen 8 jezdců a cíl vidělo trio v pořadí František Mrázem, Vavřín Pátek a Petr Kunz. V této kategorii se naši zástupci na body ani stupně vítězů neprobojovali.

Všem našim jezdcům SMS Hořice děkuje za reprezentaci a těm nejúspěšnějším blahopřejeme k umístění na stupních vítězů.
Příští závod na přírodní trati startuje již za 14 dnů v Hořicích, kde převzaté startovní pole jezdců všech kategorií je příslibem pěkné podívané.

Autor : Dušan Ocelík