logo Fuchs
logo Autoklub CR
logo HK kraj
logo Hořice
logo duke video
X-Comp
Edera
logo
logo
Hátle s.r.o.
logo
logo
logo FGR
logo Mileta
logo Strix
logo

Přejít na navigaci

Victor ve vzpomínkách

Publikováno: 19. 9. 2010

 

Victor byl neuvěřitelný šprýmař — když se blížily závody v r. 2009 a bylo jasné, že Vic opět dorazí, spousta lidiček se těšilo, až jej bude moci v pátek večer přivítat. Nastal den D, všichni jsme netrpělivě vyhlíželi příjezd Victora, ale on stále nikde. Vyměnili jsme si pár sms s tím, že každou chvíli dorazí. Čekali jsme tedy dál, ale stále nic. Najednou zazvonil telefon — Victor oznámil, že bloudí a tudíž se příjezd do Hořic opět o něco prodlouží. Modrý tým byl nejenom spolek vtipálků, ale i dobrých herců. Nakonec se totiž zjistilo, že veškeré mé snahy o správné nasměrování byly zcela zbytečné. Chlapci už se totiž natolik těšili na české pivo, že se cestou stavili v Praze na“2“ a báli se to přiznat, tak to maskovali tím, že se ztratili.

 

Nikdy též nezapomenu na chvíli, kdy jsme Victora, společně s modrým týmem, po jednom z jeho závodů vyhlíželi na cílové rovince. Dalo by se říct, že snad už všichni jezdci byli zpět. Jediný, kdo stále chyběl, byl Victor. S mechanikem Davym jsme se na sebe souhlasně podívali, ušklíbli a tušili, oč tu jde. Po nějaké chvíli se Vic objevil, s rozepnutou kombinézou a sundanými rukavicemi. Davy se pousmál a pravil: Vic je bez rukavic, je to jasné — někde si odskočil na pivo.

 

Victor Gilmore

 

Nezapomenutelný zážitek je též zhlédnutí Victora v akci doma v Irsku. Obcházeli jsme společně s bratrem postupně trať a netušili, co se mezitím odehrává v depu. Nastala chvíle tréninku Victorovi kategorie a tak jsme měli oči na stopkách, abychom ho ani jednou nepropásli. Odjelo se první kolo, druhé, třetí…ale Vic stále nikde. Je pravda, že jeden jezdec nám Vicka velmi připomínal, ale okamžitě jsme to zavrhli, protože stroj, na kterém dotyčný jezdec jel, byste u Victora nenašli snad ani doma na půdě. Navíc nám nepasovala ani kombinéza s helmou. No nic, řekli jsme si, asi nějaká technická závada. Po návratu zpět do depa jsme se Vicka zeptali na jeho nepřítomnost v tréninku. Victor se zasmál a začal vyprávět — no, to je tak; mé motorce se nějak nechtělo a tak jsem oběhnul depo a pozeptal se, zda by mi někdo nepůjčil jakoukoli motorku, abych mohl objet povinných 5kol tréninku a zítra nastoupit do závodu. Na to konto se spustil smích všech přítomných a na dotaz ohledně kombinézy a helmy už nedošlo, ale nic bych za to nedala, že to si též během obíhání depa někde půjčil, neboť už nezbývalo mnoho času.

 

Nedá mi to, abych na Vicka nepráskla i něco z toho druhého soudku.Vic byl totiž typ člověka, který chodil všude na poslední chvíli, a to bylo v tom lepším případě. On totiž spíš chodil pozdě a když se řeklo sejdeme se v 8, tak bylo zcela jasné, že Victor dorazí nejdřív na 9.hod. Pokud tedy člověk chtěl, aby přišel Vic včas, musel nahlásit čas setkání o hodinu dřív a pak teprve byla šance, že dorazí tak, jak má. Jednou jsme se s Vickem domluvili, že nás vezme do Belfastu a vyzvedne u mechanika Phila v 9am. Phil byl tenkrát na nějaké služební cestě a o našem plánu nevěděl. My jsme byli tedy připraveni v 9 vyrazit, ale bylo 9am, 9.30am, 10am a stále nic…najednou přijel Phil a když viděl, že jsme nachystaní někam vyrazit, zeptal se, co máme v plánu. Odpověděla jsem mu tedy, že výlet do Belfastu s Victorem. „A v kolik vás měl Vic vyzvednout?“ V 9am, odvětila jsem. „Jo, tak to je za chvilku tady — pamatuj si, že Vic má vždycky minimálně hodinu zpoždění!“ Odbilo 10.30 a Vic dorazil Podobně to probíhalo u rozpavy s jezdci — ve chvíli, kdy se rozprava chýlila ke konci, Victor teprve přijížděl do depa.

 

Podobných takto veselých vzpomínek je mnoho. Všechny jsou stejně tak nezapomenutelné jako Victor. Byl to úžasný človíček se srdcem na pravém místě. Ať už udělal cokoliv, člověku to okamžitě vykouzlilo úsměv na tváři. Osobnost Victora Gilmora je nenahraditelná.

 

Live life to the full you never know whats ahead.
Forgive quickly.
Kiss slowly,
and NEVER regret anything that makes you smile, be happy.

 

Žij život naplno, nikdy nevíš, co tě čeká.
Odpouštěj rychle.
Líbej pomalu,
a nikdy nelituj ničeho, co tě rozesmálo, buď šťastný.

HAPPY GILMORE #70.

Autor : Petra Kulhánková 

 

Nahoru

logo
STK Sovětice s.r.o.
logo
logo Gregor
Volvo Trucks
ORT Nový Bydžov
logo rádio Černá hora
logo laf
logo Kubišovy trubičky
NIMS Hořice
IVACAR
Pivovar Nová Paka
FastLink
Radioking