Jít do obsahu fóra

Automoto Klub v AČR Hořice

Diskusní fórum AMK Hořice

Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.


Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem (Povinné) musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty




Požadované informace
Volby

Prohlédnout téma (nejnovější)

240

K ozvučování závodů. Nápad s lokálním rozhlasovým přenosem je teoreticky dobrý nápad, prakticky v ČR nereálné. Přidělit kmitočet od ČTÚ, montáž vysílače Radiokomunikacemi - už to vysoko převyšuje cenu 200 tis. a narazí to na další legislativu. Ozvučení 5km okruhu taky není žádná legrace. Nejde jen o rozbalení (a sbalení) 5km vodičů (který musíte mít) ale ty musíte hlavně v zástavbě umístit tak aby nikomu nepřekážely, daly se podjet, nikoho neohrozily a fungovaly. Totéž platí o reproduktorech které musí být umístěny tak aby pokryly "hlavní divácká místa". Nikdy neozvučíte souvisle celou trať.  Navíc reproduktory musíte připevnit tak aby i když přijde vítr nikoho nezranily a neohrozily. Za to samožřejmě odpovídáte. A teď je třeba mít a umět použít speciální techniku zesilovačů s vysokovoltovým výstupem a dostatečným výkonem. Jinak by Vám ty amliony na konci jen šeptaly. A  nebo byste museli použít kabel silnej jak noha. To je fakt problém tohoho kdo ozvučuje. Jiný problém je se sabotérama a zlodějěma kteří v noci přestřihnou a ukradnou nebo úmyslně poškodí kabel. Proti tomu není obrany!! To se někdy dá ráno částečně napravit ale na trať se většinou už nedostanete protože je uzavřená. Takovou situaci někteří pořadatelé pochopí a společně vyřešíme. Jinde jsou arogantní s tím že je to nezajímá a tudíž mi nezaplatí. Když se pořadatel staví takto k problému, musí si na příští rok sehnat někoho jiného. K tomu všemu patří "maličkosti" jako hymny, fanfáry, zvláštní okruh pro ozvučení DEPA, mikrofom na věž..... To vše znamená přijet ve čtvrtek a když dobře tak v pondělí večer odjet. To vše min ve čtyřech lidech + technika. Odpočtěte si cestovný, amortizaci systému, ze zbytku daň. Chci tím říct že 35 tis jsou zasloužený peníze a můžu Vám potvrdit že jen těžko sháním lidi který mi slíbí půl roku dopředu že pojedou. Tím jsem chtěl jen trochu přiblížit problematiku ozvučování závodů a okruhů. miro

239

Ondřej]pavel50: Lidi nemají moc peněz :-)))) Tady jsou celý víkend motorky od rána do večera a za den platí asi desetinu toho,co na koncert trvající hodinu a půl. Problémem je jen to, že i takové vstupné jaké je, nechtějí lidé zaplatit. Nejsem na tom nijak extra, do průměru mám hodně daleko, ale vstupné platím pokaždé a rád, protože jsem fanda a vím, že i ty moje penízky pomohou k tomu, abych se mohl těšit opět za rok. Lidé na tom nejsou špatně, jsou jen vychcaný, nic víc nic míň


To je bohužel pravda - souhlasím!
                                                           Pavel 50

238

pavel50: Lidi nemají moc peněz :-)))) Tady jsou celý víkend motorky od rána do večera a za den platí asi desetinu toho,co na koncert trvající hodinu a půl. Problémem je jen to, že i takové vstupné jaké je, nechtějí lidé zaplatit. Nejsem na tom nijak extra, do průměru mám hodně daleko, ale vstupné platím pokaždé a rád, protože jsem fanda a vím, že i ty moje penízky pomohou k tomu, abych se mohl těšit opět za rok. Lidé na tom nejsou špatně, jsou jen vychcaný, nic víc nic míň.

237

Pane Železníku,měl bych také poznámku ohledně rozhlasu.Nevím kolik firem vám nabídlo ozvučení trati,ale asi jich moc nebylo a třeba se najdou solidnější firmy,než ty s kterými jste jednali.Nevím proč stavět nové sloupy,když by bylo možné uchytit tlampače jako dosud.Pokud chtějí ještě navíc zaplatit novou kabeláž,tak opravdu nevím za co chtějí těch 2OO OOO korun!Nebylo by řešení koupit výkonnější tlampače?Nesouhlasím s vámi,že byl rozhlas horší,když ho ozvučoval Svazarm. Byl naopak o dost lépe slyšet a rozhodně bylo na trati víc reproduktorů než dnes,kdy jsou na trati hluchá místa! A opravdu to není tím,že jsme si zvykli na jiný standart! Řešit to zdražením vstupného asi není ta nejlepší cesta,protože hodně lidí nemá moc peněz i když mě by to nevadilo,protože na tom jsem finančně celkem slušně a vstupné jsem platil vždy i za minulého režimu od roku 1962,kdy jsem byl na 300ZGH poprvé.
                                                                                               Pavel Novák


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 738

236

desmo napsal:

Tento víkend 13-15.6  jsem jel závody u pana Balaže na letišti Bolkovce,super zavody,s ničím žádný problem, formálka ,technická přejimka během 3-5 minut, dělali to dva ,asi 160 jezdcu,trat bez oleje,to tam jeli i MONA,Peter Balaž ke každému vstřícný,Kamenický je opak ,tak se netěším na tu frontu v HOŘÍCÍCH,buzeraci u přějímky,platit za cokoliv-elektrika,voda která netečě, takže jestli nepojedu raději na Schleitz,moře zavodu veteránu od rána do večěra bez problému

napiš mi sem jméno někoho, kdo udělal víc pro veteránský sport v ČR, než pávě Libor Kamenický

235

K předešlým příspěvkům jen dodám, zamyslete se proč tomu tak je. Příklad jsou Radvanice a další závody, které nebudu s Hořicema srovnávat (rozumný pochopí proč). Zde se pustí cokoli jen aby se jelo. Když se pak v Hořicích nastaví standartní požadavky je zle. Až se na ostatních závodech budou ctít pravidla, nebude ani v Hořicích problém.
A jen malá zmínka pro pana Pavla ohledně rozhlasu. Koukněte se konečně na nabídky firem a pak kritizujte. Vám se asi 200 tisíc za dva závody zdá hodně. Mě taky, ale za 100 tisíc to firma neudělá ze dvou důvodů. 1) nezaručí kvalitu po které toužíte, 2) mi bylo zdéleno "pane za polovic to pro nás není kšeft". podotýkám, že v té avízované ceně není materiál jako nová kabeláž, 10 - 15 sloupů, které musí někdo připravit. Při dnešních cenách si každý udélá obrázek, v jakém rozpočtu se pohybujeme. Dřív za svazarmu byl rozhlas horší, nebylo totiž tolik raproduktorů jako dnes. Rozdíl je jen v tom, že si divák zvykl na jiný standart. Dnes taky nebudete koukat na film přes video, ale koupíte DVD. Ale jen pokud na něj budete mít. Jinak Vám nekvalitní obraz zas až tak vadit nebude.
Recept jak to změnit máme několik let. Rapidně zdražit vstupné, tak jak je to na jiných podobných akcích. Ale to by se panu Novákovi a dalším kritikům moc nezamlouvalo. Spousta z nich stejně naše výběrčí kouká obejít a neplatit.
"Ž"

234

Fantastická a věcná poznámka od Desma. Bohužel je na úrovni typických českých hospodských řečí, co by bylo, kdyby bylo ....  Možná, že je ještě neplnoletý a jeho právní názor je nulový, nebo se nedovede stále vyrovnat s tím, že když už jsou přijaty nějaké zákony, nařízení, normy či předpisy, tak by se asi měly dodržovat. A také, že v normální společnosti, kde má každý právo volby je vcelku běžné, že když se mi něco nelíbí a nesouhlasím s tím, mohu sice protestovat, mít připomínky, ale do doby, než mé připomínky akceptují, platí původní předpisy. No a je tu ještě jedna možnost pro každého - neakceptuji, jdu od toho a do těch Hořic prostě nejezdit. Vždyť Bolkovce, to je vcelku docela dobrý zájezd....
     No a jinak - opětovně chci jako účastník přejímky v Hořicích poznamenat, že nad tím, s čím někteří na přejímku přijedou a nestydí se to vydávat za závodní motocykl, zůstavá někdy rozum stát!!! Sice je zabití při závodech každého vlastní věc, ale první rána dopadně na pořadatele a komisaře, že takovou motorku vůbec do závodu pustili a druhá rána může dopadnout na diváky, které při bouračce může ta motorka také zabít - a tady už končí ta takzvaná všemi vzývaná svoboda jednotlivce. Buďme rádi, že takové (z mého pohledu někdy až moc tolerantní) technické komisaře máme, že máme Hořice a že je tu někdo, kdo chce po zkušenostech tyto funkce ještě dnes vykonávat. Jinak se vrátíme na louky s převrtanými Pionýry v kapotážích a budeme to vydávat za rádoby světovou úroveń..... Viděl jsem předloni závody ve Schleizu a o úrovni ve srovnání s Hořicema nebudu ani mluvit....
P.S. Zdá se mi ze všech těch příspěvků, že nám chybí trocha pokory a úcty k práci jiných ......a je to škoda.

233

tak tam pozdravuj!

232

Tento víkend 13-15.6  jsem jel závody u pana Balaže na letišti Bolkovce,super zavody,s ničím žádný problem, formálka ,technická přejimka během 3-5 minut, dělali to dva ,asi 160 jezdcu,trat bez oleje,to tam jeli i MONA,Peter Balaž ke každému vstřícný,Kamenický je opak ,tak se netěším na tu frontu v HOŘÍCÍCH,buzeraci u přějímky,platit za cokoliv-elektrika,voda která netečě, takže jestli nepojedu raději na Schleitz,moře zavodu veteránu od rána do večěra bez problému

231

Docela pěkná a objektivní reportáž (mohla být tedy delší tongue ) , škoda že je tak schovaná na čtyřce...ale alespoň něco , dík za tip Larry (a slušelo ti to tam smile )

230

Česká televize

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/10 … 11:55.html

229

Osobně jsem v Radvanicích byl taky a říkám těm, co tam nebyli, že můžou být rádi. Já bych celý víkend hodnotil slovy, za které se předem omlouvám:"Chtělo se mi blít". To, co je pan Malaník schopný v Radvanicích pustit, to se chce brečet. A pak, i přesto, že se zaručil za to, že Hořičáci dostanou zaplaceno je první který zmizí. No prostě frajer. Doufám, že drahému panu Vochočovi pro příští rok nebude umožněno tyto závody pořádat, jinak to skončí jako letos a loni. Ovšem jestli mu tam bude mít kdo dělat traťáky, časomíru a zdravotní službu, kteří od něho neviděli ani korunu za celý víkend. Ono není nad to, jet téměř 300 km někomu pomoct na závody a pak si ještě platit cestu a vše ostatní.

228

no k těm radvanicím:
a to jsem ještě dost věcí zapomněl:
tak např. projel vůz z červeným praporem, který uzavřel trať, tak čekáme na motorky a najednou mistr Vochoč v autě jede po trati (jo jinak ten dělal ředitele závodů - aspoň by měl znát řády)

další věc každou chvíli se čeká na nevím už který z nedělních závodů a stále nic, tak se někdo z traťáků zeptal, co se jako děje, tak znělo hlášení pana Malaníka - Vochoč jede s Kubou smržem kolem trati na prohlídku

že nám sliboval rozvést jídlo 3x denně a v sobotu přivezl kuře kolem 15. hodiny a v nedeli pro 21 lidí nám dal ráno asi 30 rohlíků a 2 šišky salámu taky o něčem svědčí

když jsme tam v pátek jeli tak jsme počítali (dle loňských info), že to bude mazec, ale až tak velkej, jsem osobně nečekal

vysrat by se na to měl především pan Vochoč, který není schopen kloudné organizace (i když je to do značné míry způsobeno tím, že si nejspíš myslí, že vše zvládne sám a dle toho to už dva roky vypadá), rok se z rokem sešel praporky bez tyček jako loni, jeho vlastních tratáků asi 10, který se v sobotu odpoledne vytratili, informace žádný atd., atd.

už letos to chtěl pořádat Richard Bílý ml., ale Vochoč ho v Praze na AČR předběhl a přihlásil se jako pořadatel
Takže bych navrhoval, aby nějaký podřízený pana Ječmínka (nevím jestli je za toto stále odpovědná paní Švejdová), nedal povolení pořádat závody mistru Vochočovi
a třeba to bude lepší


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 738

227

Ondřej napsal:

Pavel50: Čekal jsem, že spíš dohodíš nějaký řešení než psát, že co se zjistilo je nesmysl.

Ondřej: Jaké řešení z mé strany jsi očekával? Rychlé by bylo to buď draze zaplatit nebo draze zakoupit a obojí by stálo moc peněz. Nechme to na pořadatelích,věřím,že si s tím poradí!
                                                                                                              Pavel 50

226

Pavel50: Čekal jsem, že spíš dohodíš nějaký řešení než psát, že co se zjistilo je nesmysl.