Jít do obsahu fóra

Automoto Klub v AČR Hořice

Diskusní fórum AMK Hořice

Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.


Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem (Povinné) musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty




Požadované informace
Volby

Prohlédnout téma (nejnovější)


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 738

22

Jiří Uchytil napsal:
Larry napsal:

pro Jirklu a Jakuba

u nehody jsem nebyl,nejsem ani licencovaný činovník
nicméně, se pokusím reagovat na onu situaci

1. NIKDO z AMK Hořice není takový,aby nad nehodou a smrtí jezdce, se slovy, že se to prostě může stát,mávl jen tak rukou
tato tragedie se na nás všech hluboce podepsala

2. pokuste se uvěřit tomu,že pořadatelé přistupují ke všemu zodpovědně,tak jak to podmínky umožňují
bezpečnost je PRVOŘADÁ
nebudu zde psát detailně,že se rok od roku pro bezpečnost dělá více a více ...
nebo že 71 je prvním tragicky zahynulým jezdcem na této trati za 49 ročníků 300 zatáček
pak dojde ke smrtelné nehodě a všechno se hroutí jako domeček z karet

3. z obecného pohledu mohu říci...pokud dojde k nehodě, je ředitel závodu s hlavním sprotovním koímisařem IHNED vysílačkou vyrozuměn od vedoucího úseku, kde k nehodě došlo....je nutné si všechno vysvětlit,zhodnotit a rozhodnout....považme, že jezdci v šestkách jedou jedno kolo za 2.20-2.30minut...za tuto dobu se tak akorát vysílačkou vyhodnotí vážnost situace....pak je IHNED vyvěšen červený prapor a závod byl zastaven...dle mého to rychleji nebylo možné

zvažme,že v momentě nehody, bylo čelo celého pole někde na Dachovech....došlo k vysílačkovému spojení a popsání situace....v tu chvíli byli jezdci už někde ve městě....a za dašlích 40 vteřin  jsou znovu na místě nehody...

4. výjezd sanitního vozu na trať....právě v tomto časovém období...tedy oněch 2:30 minut, kdy bylo celé pole na trati,nebylo možné tam poslal sanitku...představme si,že by v tom úseku stála sanitka...pobíhali by tam lidi....a přiletělo by tam celé pole jezdců.....

5. vyhodnocení situace ...traťový komisař....ředitel závodu...hlavní lékař....pokyny pro speciálně vybavenou sanitku...příjezd na místo.....pokud to všechno trvalo 7 minut, i to je dle mého ten nejkratší možný čas


mávání zelenou vlajkou... jak píše Jirka...asi nahoře U Křížku....nevím sice proč....ale možná proto, že onen praporkář viděl ze svého místa, že je trať volná...a on ze svého místa nemohl vědět vážnost situace...tolik vysvětlení alespoň pro mě


personál lidí na trati je každým rokem vyškolený
jak se chovat v takovýchto situacích
spojení mezi jednotlivými úseky a řídící věží, není nikde takové jako v Hořicích

ale ani tato slova, nejsou slova výmluv
snažím se tím sobě, a třeba i vám vysvětlit průbeh oněch okamžiků

Jakube a ještě k tomu, že ti pan Sodomek na místě nehody neprojevil soustrast....
v momentě, kdy tam on přijel probíhalo ještě oživování
tedy v těchto chvílích ani pan Sodomek netušul že je konec

sám za sebe
Ladislav Kočí


1.Ještě jednou, je mě jasné, že takovýto konec závodů nechce nikdo a nikde. O tom máme jasno všichni.

2. Věřím, že se pořadatelé snaží dělat vše co je možné aby se tomuto předcházelo.

3. Vedoucí úseku evidentně neviděl co se stalo, protože kdyby to viděl, tak by to zastavil okamžitě a ani by ho nenapadlo použít vysílačku, použil by ji dodatečně. Každému kdo to viděl bylo jasné, že závodník po svých nevyleze. Ano, zmizel v lese, nezavazel na trati, ale sakra se zamyslete !!! Vždyť šlo o zdraví !!! Závody se zastavovali i kvůli menším incidentům a to rychleji. Jak je to možný ??? Kdo za to může? Co kdyby byla šance a sanita by závodníka zachránila kdyby přijela dříve ....

vím, že čelo bylo už daleko. To kolo mám celé na kameře. Vím to !!!

4. Sanitka měla stát na jednom z nejrychlejších míst trati. To je snad taky jasný. Kdo se mě to pokusí vyvrátit - budu si o něm myslet svý. Je to snad logické

5. A teď pozor !!! Za sedm minut přijela první sanitka a to nebyla specializovaná sanitka, ale taková, která odveze důchodce z domova důchodců na kontrolu do nemocnice. Poté přijela ještě jedna taková a až pak přijela opravdu RYCHLÁ sanitka. Sakra vidělo to asi sto lidí, tak to neobracejte !!! A to nebylo 7 min. to mě věřte. Jak dlouho jede rychlá sanita na místo, když bude přesně na druhé straně trati? To znamená MAX polovinu trati !!! Si to sakra spočítejte. Prostě je někde něco špatně, nemyslíte?

mávání zelenou vlajkou .... si jeďte na to místo, kde komisař stál a koukněte se doleva co uvidíte. Vím, že to byla vypjatá situace, ale komisař to prostě nezvládnul. Mluvili jste s ním někdo? Jak to viděl on? Já vím své a on asi taky.

Nechci, aby to vypadalo, že jen reju, ale chci, aby se věděla pravda. Rád se jezdím dívat na závody takového typu co jsou právě v Hořicích. Vím, že nejni legrace uspořádat takovejhle závod. Jsem si plně vědom úsilí a odpovědnosti lidí, co se kolem toho motají. Příští rok přijedu opět rád. Loni jsem byl u toho, když Holan havaroval, poté letěl vrtulníkem, potom jsem si obešel kolo  zakotvil jsem u křížku. Po 20 min. vyletěl závodník rovně z trati a zmizel v lese o kousek výš než letos 71. Letos jedu rovnou ke křížku a co se nestane........

závodům fandím, motorky mám moc rád, ale toto by se nemělo stávat. Sítě ve více řadách v této zatáčce příští rok už jistě bude. Ale to je pozdě.

toto byl můj objektivní názor

Jiří Uchytil


Jirko trochu popřemíšlej nepřitahuješ troch to neštěstí,příště snad nejezdi.


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 738

21

jš86 napsal:
Mary napsal:

Když jsem včera viděl pomník pod Lukaveckým křížem nedá mi to, abych nereagoval na výše uvedené příspěvky. I kdyby se pořadatelé třeba rozkrájeli tak podobným tragédiím na tomto okruhu zabránit nejde. Je to podle mě nemožné. V Hořicích bylo v minulosti už mnoho mrtvých, až příliš mnoho. To, že doposud lidé umírali hlavně při T.T. a ne při 300 zatáčkách je pouze náhoda, která se může do budoucna velmi rychle změnit. Jediné řešení jak zabránit podobným tragédiím je závody ZRUŠIT! Možná to zní tvrdě a spousta fanoušků se do mě pustí. Ale co pro příští ročníky, vezmou si pořadatelé opět na odpovědnost takové riziko? Pořadatelé jsou za všechna úmrtí při obou závodech v minulosti, i když pouze nepřímo, odpovědni. Mě by svědomí nedalo pouštět se do toho rizika znovu! Larry píše, že lidé z AMK dávají svůj čas, dělají to bezplatně, strkají hlavu do oprátky a podobně. Ale nikdo vás k tomu nenutí. Podobné nářky už ničemu nepomohou. Co se stalo už nejde vzít zpět, ale rozhodně lze podobným tragédiím zabránit do budoucna, a to pouze zrušením obou závodů! Takže nestkejte už hlavu do oprátky, buďte odpovědni a skončete s tím!

nedá mi to než na toto reagovat, Mary mělo by jsi zařídit, aby se zrušila automobilová doprava, protože na silnicích umírají lidé, dále by se měla zrušit letecká doprava, horolezectví, jízda na kole, procházky lesem, koupání v řekách a na koupalištích atd atd atd ...... víš proč, protože u toho umírají lidé !!!!!!! Ty si nevidíš do pusy ...... kdo chce tak to jezdí, kdo nechce ať to nejde! Pro nikoho to není povinnost !!!! Ještě, že jsou lidé co tyto krásné závody drží při životě!

Nevím proč sem taháš horolezezectví, cyklistiku a podobně? Co to má společného se závodama, o kterých se tady diskutuje? Když budeš vypočítávat všechny činnosti, u kterých se může zemřít, budeš to psát hodně dlouho, ale nikdy to neospravedlní to co se stalo. Jasně i u jiných sportů se umírá, tak se na to vykašleme a pojedeme dál, vždyť mě se to nestalo tak o co jde, hlavně že nepříjdu o víkendovou zábavu! To jsi chtěl říct? Cokoliv se dá nějak ospravedlnit a pomníčků se k trati vejde ještě hodně.

20

koukám už tady zase rozebíráte
co se tady už rozebíralo
přečtěte si všechny příspěvky tam vysvětlení je !!!!

19

samozrejme celo jednou , dvakrat pouze jezdci jezdici za 71 a 711 spatne sem to napsal:|


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 738

18

petridas 91 napsal:

ano jezdci opravdu projeli kolem nehody dvakrat a pote byli zastaveni na startu!! posledni jezdec /44/ videl vlajku u hasicarny

                                                                                                                                                                               Sorry,ale to neni pravda!!!V dobe nehody Pearson,Broz a Chalupa projizdeli cilem 3 kola.Byl jsem na lukaveckym vracaku,a kdyz prijelo celo k nam po ctvrte,tak uz jeli pomalu,a nasledne zastavili u startu.Takze kolem nehody v kazdem pripade projeli jen jednou.

17

ano jezdci opravdu projeli kolem nehody dvakrat a pote byli zastaveni na startu!! posledni jezdec /44/ videl vlajku u hasicarny

16

děkuju jezdcům, že se sem vyjadřují i oni
aby moje slova nevypadala že něco nebo někoho omlouvám
já jsem k tomu všemu řekl už všechno

15

zdravim vsechny  zde na foru a chtel bych horickym poprat pevne nervy pac je budete urcite potrebovat!  jinak me se nezda ze by cele pole projelo  kolem nehody 2krat!!chtel bych vedet kde pearson jako vedouci jezdec videl prvni cerveny prapor !  to muselo byt cele pole za cilovkou pac kdyby  nebylo a zaclo by se mavat cervenym tak nekteri kteri jeste neprojeli cilem kola by museli zastavit  na startu !! a to se nestalo  ! jinak  ja loni spadnul o kousek vyse  ,asi v tech mistech kde schuster pri 250ccm a vim ze tam uz  letos site byly  bohuzel skoncily kousek pred  mistem kde se nehoda stala!  a jak sem byl polozit kyticku tak sem si vsimnul ze je tam vlastne nasep ,ktery opravdu asi slouzil jako skokanek a tak si myslim ze sit by musela byt asi celkem vysoko! co se tyka trataka ktery udajne maval zelenou , tak nechcu ho nejak omlouvatt ,ale jak pise larry tak je nejaky postup a  ten by se mnel dodrzovat! a taky je treba moznost ze se proste  spletl a sanitka??    nekdo to stopoval  ze tvrdite ze tam byla za 7 minut?? nebo ste to rekli odhadem?? pac v takovem pripade se zda ze cas ubiha strasne rychle!  jinak ja  letos pro zmenu spadl v kudrnacce a kdybych se mohl trosku primluvit tak bych byl pro to aby se to zabradli jeste kousek urezalo pac ja trefil posledni pytel a kdybych sel jen kousek vedle mohlo to bolet trosku vic nez to bolelo!  jinak  rodině zesnuleho  upřimnou soustrast a tobě jirko  rychle srustej!
ps. pristi rok  se urcite zase aktivne zucastnim  pac kdo jednou horice skusil uz nemuze prestat! pevne verim ze se 300 zgh nezrusi a vsichni si 50 rocnik uzijem!

14

ahoj reaguji na člověka který navrhuje hořické zatáčky zrušit. Také závodím  a když jedu závodit do hořic jak na rychlí tak na veteráni tak se teším , i přesto že se někdo v předešlém závodě smrtelně zranil . Bohužel je to smutné ale tak to je , a do každého závodu vstupujou jezdci s  tím ,že se může něco takového přihodit, dokonce se i v závodě velmi vážně zraní a přesto  se třeba po půl roce se vracejí na trať ,ale člověk který k tomuto tvrdému sportu nemá žádný vztah  to némůže v žádném případě pochopit. Mýslím že pořadatele a to na žádných tratích nemohou za jezdeckou chybu  ,a na přírodních tratích se prostě chybovat nemůže.Ten kdo nechce jezdit road racing má tu možnost závodit na dromech ,to už je na každém. Kdybychom takto striktně vše zakazovali tak  potom nemůžeme jezdit ani na kole , taky se teď v Italii jeden smrtelně zranil a nic se rušit nebude .Respektuji každý názor od toho je forum . Každopádně nezávidím Hořickým pořadatelům tutu situaci  a doufám že tourist trophy dopadne dobře,teším se ahoj všem a hlavně Jirkovi Cabukovi ať se brzo uzdraví.


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 738

13

Mary napsal:

Když jsem včera viděl pomník pod Lukaveckým křížem nedá mi to, abych nereagoval na výše uvedené příspěvky. I kdyby se pořadatelé třeba rozkrájeli tak podobným tragédiím na tomto okruhu zabránit nejde. Je to podle mě nemožné. V Hořicích bylo v minulosti už mnoho mrtvých, až příliš mnoho. To, že doposud lidé umírali hlavně při T.T. a ne při 300 zatáčkách je pouze náhoda, která se může do budoucna velmi rychle změnit. Jediné řešení jak zabránit podobným tragédiím je závody ZRUŠIT! Možná to zní tvrdě a spousta fanoušků se do mě pustí. Ale co pro příští ročníky, vezmou si pořadatelé opět na odpovědnost takové riziko? Pořadatelé jsou za všechna úmrtí při obou závodech v minulosti, i když pouze nepřímo, odpovědni. Mě by svědomí nedalo pouštět se do toho rizika znovu! Larry píše, že lidé z AMK dávají svůj čas, dělají to bezplatně, strkají hlavu do oprátky a podobně. Ale nikdo vás k tomu nenutí. Podobné nářky už ničemu nepomohou. Co se stalo už nejde vzít zpět, ale rozhodně lze podobným tragédiím zabránit do budoucna, a to pouze zrušením obou závodů! Takže nestkejte už hlavu do oprátky, buďte odpovědni a skončete s tím!

nedá mi to než na toto reagovat, Mary mělo by jsi zařídit, aby se zrušila automobilová doprava, protože na silnicích umírají lidé, dále by se měla zrušit letecká doprava, horolezectví, jízda na kole, procházky lesem, koupání v řekách a na koupalištích atd atd atd ...... víš proč, protože u toho umírají lidé !!!!!!! Ty si nevidíš do pusy ...... kdo chce tak to jezdí, kdo nechce ať to nejde! Pro nikoho to není povinnost !!!! Ještě, že jsou lidé co tyto krásné závody drží při životě!

12

Když jsem včera viděl pomník pod Lukaveckým křížem nedá mi to, abych nereagoval na výše uvedené příspěvky. I kdyby se pořadatelé třeba rozkrájeli tak podobným tragédiím na tomto okruhu zabránit nejde. Je to podle mě nemožné. V Hořicích bylo v minulosti už mnoho mrtvých, až příliš mnoho. To, že doposud lidé umírali hlavně při T.T. a ne při 300 zatáčkách je pouze náhoda, která se může do budoucna velmi rychle změnit. Jediné řešení jak zabránit podobným tragédiím je závody ZRUŠIT! Možná to zní tvrdě a spousta fanoušků se do mě pustí. Ale co pro příští ročníky, vezmou si pořadatelé opět na odpovědnost takové riziko? Pořadatelé jsou za všechna úmrtí při obou závodech v minulosti, i když pouze nepřímo, odpovědni. Mě by svědomí nedalo pouštět se do toho rizika znovu! Larry píše, že lidé z AMK dávají svůj čas, dělají to bezplatně, strkají hlavu do oprátky a podobně. Ale nikdo vás k tomu nenutí. Podobné nářky už ničemu nepomohou. Co se stalo už nejde vzít zpět, ale rozhodně lze podobným tragédiím zabránit do budoucna, a to pouze zrušením obou závodů! Takže nestkejte už hlavu do oprátky, buďte odpovědni a skončete s tím!

11

Vážený Larry, chci aby závody pokračovaly. Napsal jsem jak to bylo a nestydím se za to. Někomu se to líbí, někomu prostě ne. Tak jsem to viděl já a sto ostatních. Jiří

10

tak vážený Jiří Uchytile

jak tak čtu vaši reakci, kde je SAKRA a SAKRA
tak toto jsou poslední slova co k tomu píši

pro vás extra zdůrazním, že jsem u nehody NEBYL
tudíž se mě tu nesnažte obviňovat že se nechci podívat vaší pravdě do očí
nebo že se snad něco snažím utajit nebo obracet

mohl jsem klidně mlčet na vaše slova a vůbec si jich nevšímat
ale já jsem se snažil slušnou formou reagovat

po bitvě je každý generál
na jednu stranu píšete jak všechno chápete
a na straně druhé chcete ukázat prstem na viníka

obdobné debaty spějou k tomu, aby závody skončily
protože je nikdo už nebude chtít dělat

zkuste se aspoň na chvíli vžít do role oněch traťáků
když byste z vlastní vůle šel v dobré víře sloužit
a pak pod sledem různých okolností by na vás někdo ukázal prstem
a snažil se vás obvinit ze smrti člověka
z vaší laxnosti a špatného přístupu
šel byste do toho rizika příští rok zase??


lidi kolem závodů v Hořicích nejsou profesionálové
jsou to všechno dobrovolníci, kteří stojí na místech mnohdy ohrožujícícj jejch životy
a stojí tam proto, aby byli jezdcům co nejdříve po ruce a pomohli

píšete že příští rok přijedete rád
dost možná že se budete dívat na prázdnou trať a prázdné ochozy


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 738

9

Larry napsal:

pro Jirklu a Jakuba

u nehody jsem nebyl,nejsem ani licencovaný činovník
nicméně, se pokusím reagovat na onu situaci

1. NIKDO z AMK Hořice není takový,aby nad nehodou a smrtí jezdce, se slovy, že se to prostě může stát,mávl jen tak rukou
tato tragedie se na nás všech hluboce podepsala

2. pokuste se uvěřit tomu,že pořadatelé přistupují ke všemu zodpovědně,tak jak to podmínky umožňují
bezpečnost je PRVOŘADÁ
nebudu zde psát detailně,že se rok od roku pro bezpečnost dělá více a více ...
nebo že 71 je prvním tragicky zahynulým jezdcem na této trati za 49 ročníků 300 zatáček
pak dojde ke smrtelné nehodě a všechno se hroutí jako domeček z karet

3. z obecného pohledu mohu říci...pokud dojde k nehodě, je ředitel závodu s hlavním sprotovním koímisařem IHNED vysílačkou vyrozuměn od vedoucího úseku, kde k nehodě došlo....je nutné si všechno vysvětlit,zhodnotit a rozhodnout....považme, že jezdci v šestkách jedou jedno kolo za 2.20-2.30minut...za tuto dobu se tak akorát vysílačkou vyhodnotí vážnost situace....pak je IHNED vyvěšen červený prapor a závod byl zastaven...dle mého to rychleji nebylo možné

zvažme,že v momentě nehody, bylo čelo celého pole někde na Dachovech....došlo k vysílačkovému spojení a popsání situace....v tu chvíli byli jezdci už někde ve městě....a za dašlích 40 vteřin  jsou znovu na místě nehody...

4. výjezd sanitního vozu na trať....právě v tomto časovém období...tedy oněch 2:30 minut, kdy bylo celé pole na trati,nebylo možné tam poslal sanitku...představme si,že by v tom úseku stála sanitka...pobíhali by tam lidi....a přiletělo by tam celé pole jezdců.....

5. vyhodnocení situace ...traťový komisař....ředitel závodu...hlavní lékař....pokyny pro speciálně vybavenou sanitku...příjezd na místo.....pokud to všechno trvalo 7 minut, i to je dle mého ten nejkratší možný čas


mávání zelenou vlajkou... jak píše Jirka...asi nahoře U Křížku....nevím sice proč....ale možná proto, že onen praporkář viděl ze svého místa, že je trať volná...a on ze svého místa nemohl vědět vážnost situace...tolik vysvětlení alespoň pro mě


personál lidí na trati je každým rokem vyškolený
jak se chovat v takovýchto situacích
spojení mezi jednotlivými úseky a řídící věží, není nikde takové jako v Hořicích

ale ani tato slova, nejsou slova výmluv
snažím se tím sobě, a třeba i vám vysvětlit průbeh oněch okamžiků

Jakube a ještě k tomu, že ti pan Sodomek na místě nehody neprojevil soustrast....
v momentě, kdy tam on přijel probíhalo ještě oživování
tedy v těchto chvílích ani pan Sodomek netušul že je konec

sám za sebe
Ladislav Kočí


1.Ještě jednou, je mě jasné, že takovýto konec závodů nechce nikdo a nikde. O tom máme jasno všichni.

2. Věřím, že se pořadatelé snaží dělat vše co je možné aby se tomuto předcházelo.

3. Vedoucí úseku evidentně neviděl co se stalo, protože kdyby to viděl, tak by to zastavil okamžitě a ani by ho nenapadlo použít vysílačku, použil by ji dodatečně. Každému kdo to viděl bylo jasné, že závodník po svých nevyleze. Ano, zmizel v lese, nezavazel na trati, ale sakra se zamyslete !!! Vždyť šlo o zdraví !!! Závody se zastavovali i kvůli menším incidentům a to rychleji. Jak je to možný ??? Kdo za to může? Co kdyby byla šance a sanita by závodníka zachránila kdyby přijela dříve ....

vím, že čelo bylo už daleko. To kolo mám celé na kameře. Vím to !!!

4. Sanitka měla stát na jednom z nejrychlejších míst trati. To je snad taky jasný. Kdo se mě to pokusí vyvrátit - budu si o něm myslet svý. Je to snad logické

5. A teď pozor !!! Za sedm minut přijela první sanitka a to nebyla specializovaná sanitka, ale taková, která odveze důchodce z domova důchodců na kontrolu do nemocnice. Poté přijela ještě jedna taková a až pak přijela opravdu RYCHLÁ sanitka. Sakra vidělo to asi sto lidí, tak to neobracejte !!! A to nebylo 7 min. to mě věřte. Jak dlouho jede rychlá sanita na místo, když bude přesně na druhé straně trati? To znamená MAX polovinu trati !!! Si to sakra spočítejte. Prostě je někde něco špatně, nemyslíte?

mávání zelenou vlajkou .... si jeďte na to místo, kde komisař stál a koukněte se doleva co uvidíte. Vím, že to byla vypjatá situace, ale komisař to prostě nezvládnul. Mluvili jste s ním někdo? Jak to viděl on? Já vím své a on asi taky.

Nechci, aby to vypadalo, že jen reju, ale chci, aby se věděla pravda. Rád se jezdím dívat na závody takového typu co jsou právě v Hořicích. Vím, že nejni legrace uspořádat takovejhle závod. Jsem si plně vědom úsilí a odpovědnosti lidí, co se kolem toho motají. Příští rok přijedu opět rád. Loni jsem byl u toho, když Holan havaroval, poté letěl vrtulníkem, potom jsem si obešel kolo  zakotvil jsem u křížku. Po 20 min. vyletěl závodník rovně z trati a zmizel v lese o kousek výš než letos 71. Letos jedu rovnou ke křížku a co se nestane........

závodům fandím, motorky mám moc rád, ale toto by se nemělo stávat. Sítě ve více řadách v této zatáčce příští rok už jistě bude. Ale to je pozdě.

toto byl můj objektivní názor

Jiří Uchytil

8

když jsme pověsili první sítě kolem tratě, byli jsme terčem posměchu
sítě se ale už několikrát osvědčily
dole na Cikánce...v Kudrnáčce
síť plní tlumící efekt pádu motorky nebo jezdce a dokáže pád jezdce zastavit i úplně

k tomu mávání zeleným praporem
pořadatelé na trati jsou rozmístěni tak, aby na sebe viděli a byli schopni reagovat

nechci za nikoho mluvit, ale věřím,že kdyby ten praporkář viděl onu nehodu
zcela jistě by mával praporkem žlutým
a jak jsem vysvětlil pak i červeným



v takovém stresujícím okamžiku čas běží velmi rychle a i 3 minuty se zdají jako věčnost

po zkušenostech s nehodou Schustera.byla právě i do tohoto úseku natažena síť

kdybychom vzali v potaz,kde všude mohou jezdci po vzájemném kontaktu havarovat
pak bychom museli obložit celou trať a to není dost dobře možné

v pátek jsme si na schůzi položili otázku
proč vlastně závody jezdíme

jistě ne kvůli sobě,ani ne kvůli tomu, že to je nějaký byznys

dáváme  tomu svůj čas....děláme vše bezplatně....činovníci strkají hlavu do oprátky...
jen těžko rok za rokem hledáme sílu se do toho znovu pustit

vidíme ale zájem jezdců a diváků být na Zatáčkách


v momentě tragedie ale končí veškerá euforie a chuť pokračovat

vědomí pořadatelů,že  pro bezpečnost udělali maximum
je nyní jedno malé NIC