1

Téma: Jaké byly 300 ZGH 2008

sobota FANTASTICKA!!!!!!!!!!!!!!!
neděle.......z pohledu počasí tragická

jen těžko jsem s tím smiřoval, že celej den chcalo a chcalo

mám jen toto:

VAŽÍME si každého jednoho diváka, co přišel a byl v tom lijavci na závodech
VÁŽÍME si každého jednoho traťáka, co byl v té hrůze na trati a sloužil
VÁŽÍME si každého jezdce, který přijel....ať už v neděli třeba nejel

tato má slova NEJSOU nějakou zdvořilostní frází

je to naprosto UPŘÍMNÝ a od srdce

hořkost zklamání je veliká, že poprvé po 46. letech nad námi všemi zvítězila příroda

ALE.........

rozhodnutí padlo, jaké padlo

důležité je, že se opět všichni můžeme sejít...a to jak příští rok na 300 ZGH 2009,
nebo někde jinde na závodech

je mi líto, že se našla hrstka diváků, co dala svoji nevoli najevo tak, jak dala

jezdci a pořadatelé jsou také "jenom" lidi...berte to tak

vztek a lítost přejde

ještě jednou díky za přízeň

pište vaše názory, vkládejte sem fotky

ahoj za celý tým pořadatelů 300 ZGH


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 738

2

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

foto 2008
http://ipetr.rajce.idnes.cz/300_zatacek … 17.5.2008/

3

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

cau Larry
  jak to dopadlo jste to zrusily?? byl jsem ,ale po 125 jsem to zabalil to fakt neslo byl jsem s rodinou vylet z brna "super"......

4

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

po 125cc byl konec...
přijeďte příště zas..a vezměte z Brna sluníčko!

5

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

asi rozumny rozhodnuti,to byl fakt marast

6

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Čau lidi,
trochu to "nasere" ale hodně to je líto-všichni jsme se na 300ZGH celý rok těšili a pak nás zradí počasí, měsíc skoro ani nekápne a zrovna dnes to všechno spadne za den . Copak my diváci, máme zkažený jen celý den, ale co Ti co na přípravě "Zatáček" celý rok makají a teď tohle-velké poděkování všem. Škoda. Máme ještě jednu možnost. Vynahradit si to při TT a proto přijďte všichni. Larry a tobě navíc díky za provoz a aktuálnost tohoto webu.

Naposledy upravil: zdenekTDM (18.05.2008 19:21:13)

7

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Tak to bylo fakt super že jsme tam rano přijeli přečkali jsme ty tragické veterány i ten déšť pod touhou vydržet tam až do startu 600ccm a 1000ccm v poledne jsme už byli uplně durch i když jsme měli plaštěnky holinky... když už jsme se dočkali startu 600ccm tak nám ho asi na půl hodiny přerušili.Když už to vypadalo že počasí se snad umoudřilo a 1000ccm by mohli jet na suché trati protože po dojetí 125 už vážně NEPRŠELO tak se zbylé dvě třídy úplně nesmyslně zruší!!! i když sami jezdci řikali že by jeli! Opravdu děkuji za zkaženou neděli!! jsem fakt zklamaný!

8

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Volker byl moc smutný, že se nejelo nad 600, hrozně moc chtěl na trať a zkoušel stát na výjezd na trať,že by třeba pořadatele tím nějak obměkčil. Sám říkal, že nechápe tohle rozhodnutí. kdo nechce ať nejede. Prý dnes to bylo jednodušší než když v některých pasážích jezdce oslní slunce nebo vjezd do lesa ze slunce do stínu. No, rozhodnutí se udělalo takové jaké bylo. Bylo pro jezdce, ale jezdci chtěli jet. Nebyl to jen Schinki, ale i dalších pár kluků se kterými jsem o tom mluvil. Velká škoda. Počasí po 125 a 250 už bylo oproti předchozím závodům v pohodě a tma daleko. Takže KTM RC8 bude mít závodní premiéru v ČR až později :-(

9

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Je to samozřejmě velká škoda a vím jak jsme se všichni těšili.  Umím si představit jak těžké rozhodování to muselo být, zrušit dva poslední závody,ale já to považuji za rozumné. V tak brutálním dešti, jaký nás dnes zasáhl, bylo riziko havárijí značně vysoké. Potoky vody přez cestu, rozbahněné okolí tratě a stím spojené nebezpečí jeho nanašení na dráhu, špatně pruhledné průzory  na helmách a...atd.....atd.  Je přece důležitější, aby nám mohli kluci předvádět své umění i za rok něž to  dneska odjezdit za káždou cenu....

10

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Milano: Ano, to vše bylo, když se jelo, pak už bylo počasí v pohodě. A že se nezrušili Zatáčky v roce 2004 kdy se jelo i na sněhu ? To byl marast a dnes v poledne, ale ne před startem nad 600 a Mona.

11

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Ahoj lidičky, chtěl pochválit jezdce za užasné kousky co tam předváděli...
Ale co se mi nelíbilo bylo chování některých návštěvníků a chování pořadatelů který vůbec nedbali na chování  návštěvníků(opilých).Zdá se mi že se tam někteří lidé jedou spíše opít než koukat na motorky!!!Jinak počasíčko v sobotu super ale v neděli to bylo hrozný.Nejvíce mě naštvala holka která místo fandění řvala spadni a sázela se s kamarádkou kdo spadne!!!

čus

12

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Já jsem byl  na závodech i vroce 2004 a pamatuji tu brutální chumelenici při nástupu, ale mýslím, že byla pak jen  hrozná kosa a pořád jen  poprchávalo ,ale rozhodně netekly takovéto potoky vody.  Taky mne to mrzí, že jsme přišli o dva vrcholy závodů, ale.... viděl jsi Ondro to bahno u kapličky, přez které se přenášeli motorky těch kteří bydleli na louce...

13

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Ted jsem dojel dom a jdu se susit.Dekuji vsem za hezke zavody.O chybach si reknem priste.

14

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Já byl na Lukavci a když dojížděli 125 a 250,řekl jsem si,že mrknu na Mona a 1000 na cílové rovince. To mě dost zklamalo,když najednou každej balil a já čuměl co se děje,jelikož jsem celej závod z rozhlasu na Lukavci slyšel tak max. každý 20.slovo a to jsem stál pár metrů od rozhlasu - hluchej snad nejsem.
Jen ten chcavec,snad jsme si to na 46. let dopředu vybrali. Hlavně obdivuju ty  nejrychlejší jezdci-někteří to jsou fakt střelci.
Dík všem,příště to bude lepší.

15

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Co k tomu říct ?
Momentálně jsem děsně nasr... a naprosto nechápu rozhodnutí jury, byť podmínky nebyly dobré, ale už jsem v posledních 20.letech zažil horší a závody se odjely, navíc rozhodnutí o zrušení přišlo ve chvíli, kdy bylo definitivně po dešti, mlha a nízká oblačnost se rozplynula, takže viditelnost byla lepší než v poledne, navíc drtivá většina jezdců byla rozhodnuta závody odjet a rozhodnutí jury je slušně řečeno silně rozladilo.
Bohužel se podle mě tahle událost může negativně podepsat na publicitě a určité ztrátě kreditu a s tím spojeným odlivem jezdců i diváků... sad
Ale jak řikám, ještě jsem nasr..., promočenej, zmrzlej, utahanej, hladovej, žíznivej a převládá ve mě pocit práce přišlé vniveč, takže nevylučuju ráno moudřejší večera... wink

Take It Easy !!!

16

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

... po dvackách nám malá usnula a šel jsem si z baráku pro pívo a koukám neprší a lidi špačkujou, že to ruší ... nejspíš to někde nešlo ... co se dá dělat ... je to provar hlavně z pohledu samotný prestiže závodu ... kdo přijede za rok, když letost většina odjíždí se zážitkem, že i když chtěl, tak nemohl? ... ono časem bude zase líp smile

17

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Klobouk dolů před pořadateli - za ty tři dny, co jsem je pozoroval, jsem si znovu ověřil, že jsou profesionálové. Jen ta nekonečná práce s přejímkami a některými "bordeláři jezdci" ....., dodatečnými úpravami bezpečnosti trati .... atd.
K zrušení konce závodu snad jen zmínka o tom, že nejhorší situace se mi zdála už na konci klasiků do a nad 350 ccm a úvodu závodu 600 cm - už tam bych asi po havárii dvou jezdců ve třídě do 600 ccm a stavu vozovky např. v lesních partiiích (kaluže) - neváhal závod zastavit a zrušit. Zdraví je přednější a riskovat, že zatáčky budou do budoucna definitivně zrušeny jen proto, že se v lijáku někdo zabije, bych neriskoval ani já. I když jsem na ně i letos přijel ze 180 km vzdálenosti. Takže díky všem organizátorům a pořadatelům a za rok držím opětovně palce (především kvůli počasí)!

18

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

názory přesně takový, jaký jsem, očekával
na jedný straně souhlas s rozhodnutím
na straně druhý, nasrání ze zrušení

pokuste se vžít do role lidí, co to museli rozhodnout
já sám za sebe musím říct, že bych měl v sobě velkej problém se rozhodnout
píšete tady o roku 2004, že chumelilo..jo..ale ráno, přes den to pak šlo
pak tady prodojil i závod nad 600  v roce 2004, ale....
nebylo nikdy tý vody tolik...

i Gilomore řekl, že je nebezpečí hlavně z té přetekající vody šikomo přes silnici a to nejenom na Cikánce, kde ti dva taky proto spadli...na trať natékala kalná voda z pole a kamínky, padal bordel ze stromů....

a pak..ty rozhodneš, že tedy pustíš další závod...ač víš že už neprší, ale víš jak to vypadá..máš v hlavě představy, kurva..pustím to...a někdo se vymaže...a bude průser..a to taky může bejt konec 300 ZGH...

poprvé za 46. roků nás příroda porazila
a pak dvacky skončily někdy před půl šestou....
a chyběly ještě dva závody, spočítejte si, kdy by byl konec, za předpokladu, že by pak už nebyl žádnej pád...


já jsem nasranej ještě teď, ale znám 80% jezdců, mluvil jsem s nimi....
neviděl a neslyšel jsem od někoho nějaký slova nasrání..spíše úsměv...brali to s rezervou, alespoň ti, se kterými jsem hovořil
takže nemám obavu, že by zanevřeli na závody

a diváci?...pokud jsou nasraní, tak ať si přečtou tato moje slova a popřemýšlejí, jak by to řešili oni
ti co chodí stabilně, co mají ten sport rádi, co tam byli i v dešti, ti přijdou vždycky, protože si už vypěstovali určitý vztah, neberou to jenom povrchně, takže nevěřím, že někdo zanevře a pokud ano, bude se jednat o jedince

nasrání přejde...hlavně, že jsme všichni zdraví...

nevím, jaký počasí je právě teď všude po republice
ale v Hořicích celou noc chčije, fouká vítr....
umíte si představit, kdyby tak jako je dnes bylo v neděli??
a tak jako bylo v neděli, že by bylo v sobotu???

to by bylo...úplně v prdeli..............

Naposledy upravil: Larry.AMK (19.05.2008 07:29:39)

19

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Za včerejšek bych nikoho nevinil, ale jedno řeknu. Dřív se jezdily čtyři třídy a tohle se na přírodní trati ted nedá zvládnout, je to moc našlapaný. Veteráni patří na TT a ne sem, to se včera jasně ukázalo. Kolik motorek bylo opravdu historických, které někdy Hořice jely? Samé stavby z cesťáků, to pozná každý blbec. Prostě historická úroven- nula. Třída do 175, to je tragédie. A pak mona, třída která všude umřela, Kamenický se sice pyšní tím, že jede Evropu, ale žádná Evropa to není, je to jen soukromý seriál který má v názvu Evropa, nikde to oficiálně v evropské federaci nefiguruje. Ty motorky jsou stavby, ze kterých teče olej a dlouhodobě dělají všude problémy, viz včera warm up. Na silnic dávno tahle třída nepatří, byt Kamenda a Kehrer jedou dobře, ovšem mezi jednookými jsou králi, ať se Kamenda přestane bát, sedne na litra a tam se ukáže, co umí.

20

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Ahoj všem.
V první řadě smekám před VŠEMI, kteří včera v Hořicích byli, ať už se jedná o pořadatele (až na drobnosti super), diváky (kterých i přes to hrozný počasí přišlo a přijelo docela dost), tak i v neposlední řadě smekám před jezdci, kteří v tom sajrajtu předváděli, že nejsou žádná ořezávátka.

Indy je děsnou palbu, stál jsem v první zatáčce pod startem a i v té vodě šel slider až na asfalat !

Večer jsem ještě poseděl s partičkou okolo Victora Gilmora. Říkal, že máme skvělou trať a už v sobotu chválil super práci organizátorů a že nevyšlo počasí? Máme se prý někdy přijet podívat do Irska.

Samozřejmě mě taky vadí, že se neodjelo všechno a to, co se jelo bylo zkrácený, ale svět přece neskončil 19.května 2008 !! Nejdůležitější je, že jsou všichni v pořádku a že se budeme moci sejít příští rok.

A ještě jeden vzkaz remcalům - pokud někdo říká, že zrušení závodů byla pitomost a už k nám nikdy nepřijede, tak já říkám, že takovýhle člověk ničemu nerozumí a klidně příští rok může zůstat doma.

Jezdím tak rychle, jak rychle lítá můj anděl strážný cool
SUZUKI GSX-R 750 K7

21

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

kdyby se bývala velká jela a někdo se zabil
byly by tady příspěvky ve formě

a proč jste ro nezrušili??
byla blbost je pouštět...

atd atd


a pokud někdo chodí na závody jenom proto, aby viděl pády
a včera cítil že by jich mohlo bejt hodně....
pak musí jít tam , kde krev uvidí

přijely tam dva štáby TV
tak jsem tam s nimi něco vytvářel a tý redaktorce šlo hlavně o to, aby natočila nějakej karambol

prej to je nebezpečenej sport, my pořád natáčíme mrtvé motorkáře na silnici
a tímhle mě tam krmila..taky asi byla nasraná, že pád nenatočili

Naposledy upravil: Larry.AMK (19.05.2008 08:44:58)

22

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

wusa: s posledním odstavcem se plně ztotožňuju. Nebylo to přece k nasrání jen veliká lítost. Mé pocity jsou nadšení a zklamání;-) Pravdou je, že historiky mají svůj termín a na ZGH by být neměly,pak se to nestíhá. Nestíhá se to žádný rok. Taky se připojuju k poděkování celému organizačnímu týmu, bylo to v neděli pro všechny hodně divoké. Za rok snad sluníčko a teplo celý víkend ;-)

23

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Larry: Vím, že v tomhle to je těžký. Rádobymotorkáři dělaj ostudu těm zaníceným a díky nim tahle podívaná jednou skončí. Je to i mezi diváky...opravdový motorkář nikdy nenastartuje motorku z plezýru a idioti klidně v kempu tůrujou motorky ve 2 ráno. Na silnici jezdí jako dobytci a takových trotlů ani není líto. Závody jsou tímhle hrozně ohrožený a stát se tragédie, je to konec. Na druhou stranu ale, kdo chce jet ať jede. Jak jsem psal, nebezpečí je i při slunci. Nebezpečí je pokaždý a záleží na každém jezdci - na jeho rozumu.

24

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Ahoj, chtěl bych se zeptat jestli by bylo možné sem napsat výsledky kvalifikace mona a volné nad 600, aby jsme měli představu jak by to asi vypadalo při zavodě. Jinak závody byly super. Pro příště by bylo dobré možná v některých častech trati vybudovat lepší odtokové kanály aby voda nešla z jedné strany silnice na druhou.

25

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

renda: Kvalifikace Ti nic neřekne, protože kvalifikace a závod je dost odlišná záležitost. Spousta kluků má nový motorky a první test je až tady a tak se spousta jezdců do závodu s tím líp seznámí. Rozdíl je i sucho a mokro.