1

(340 odpovědí, posláno do MOTOSPORT (MČR,IOMTT,GP,SBK,ROAD RACING))

Další z řádky letošních špatných zpráv se právě objevila na motorkářích.
Victor Gilmore, trojnásobný účastník hořických 300 zatáček Gustava Havla bohužel zahynul při závodě irského mistrovství Killalane Road Race...
R.I.P. sad

2

(21 odpovědí, posláno do 300 ZATÁČEK GUSTAVA HAVLA)

b.karasek: Předpokládam, že reakce fotomana nebyla na váš článek, ale na "informace" uživatele "lageso" z paralelního vlákna, potažmo "andrease" z tohoto... wink

3

(4 odpovědí, posláno do IN MEMORIAM)

Díky Larry.
Jeho pracovitost, obětavost a aktivita budily obdiv a v našich myslích zůstane dál jako dobrý kamarád.
Čest jeho památce.

4

(1 odpovědí, posláno do AUTOMOTO KLUB V AČR HOŘICE)

V tom případě Mirku vše nej do dalších let !
A doufám, že se v sobotu uvidíme. wink

5

(95 odpovědí, posláno do ČESKÁ TOURIST TROPHY)

Železník: Rád bych vyjádřil přesvědčení, že k žádnému dalšímu vzájemnému napadání už tady nedojde a všechny ostatní zvědavce bych chtěl od čtení dalších negativních ohlasů na ČTT uchránit, tudíž žádné odkazy zveřejňovat nebudu.
Věřím že to pochopíte.

6

(95 odpovědí, posláno do ČESKÁ TOURIST TROPHY)

Pokud se ti z toho co se dočteš tady dělá špatně, potom ti Larry musím říct, že to co předvádí Pavel tady je slabý odvar toho, co jsem se o sobě (o nás) dočetl jinde.
Chce to klid, jedním uchem tam a druhým ven, to co se stalo stejně nezměníme.

7

(95 odpovědí, posláno do ČESKÁ TOURIST TROPHY)

Taky se mi nikdy nezdála nijak nebezpečná, pamatuju jak jsme tam kdysi sedávali na výjezdu na stráni, občas si tam někdo sice vyjel udělat motokrosovou vložku, ale nic vážnějšího se tam nestalo.
Za to teď, brrr, přestává se mi tam líbit...
IMHO ale nezpůsobuje problémy ani tak Kudrnáčovka, jako ta první levá z lesa u pejskařů, jede se z lesa do světla, ze sucha do mokra.... sad

8

(340 odpovědí, posláno do MOTOSPORT (MČR,IOMTT,GP,SBK,ROAD RACING))

Jak píšu jinde, časovej harmonogram je teorie pro případy, že vše poběží tak jak má, aby se zbytečně nečekalo, což se nestalo ani nepamatuju.
Většinou bejvá větší skluz v sobotu, letos byl větší v neděli a to se kromě padáku Elsassera v Kudrnáčovce a prodlouženýho zahájení nic extrovního nestalo.

9

(340 odpovědí, posláno do MOTOSPORT (MČR,IOMTT,GP,SBK,ROAD RACING))

pavel50: Warmupy zrušit nelze a při přidání 5 kol na závod, zachování současnýho počtu závodů a nějakém horším počasí než bylo teď, bude hrozit zrušení minimálně posledního závodu kvůli tmě v lese, protože přes tu 19.hodinu se dostaneme vždycky.
To říkam i přestože navýšení počtu kol podporuju, jenže má to prostě svoje "ale"...
Victor je určitě super fára a holt mu to letos nevyšlo, jako to nevyšlo Indimu, Oldovi nebo před 3 roky Romanovi.
Nedělal bych z toho vědu.

10

(133 odpovědí, posláno do 300 ZATÁČEK GUSTAVA HAVLA)

To all: Já bych se trošku krotil ve výrazech, i kritika se musí umět přijmout...
K délce závodů - i já stejně jako 99% diváků bych delší závody přivítal, ale dokážu pochopit, že časovej plán je našponovanej a už ani nepamatuju, kdy se nám ho naposledy podařilo dodržet. Letos byl konec naplánován na cca 17.30 a skutečnost jak víme byla cca 19.00. V případě prodloužení závodů by v lese s největší pravděpodobností už nebylo vidět a závody by se musely zrušit.
Žádný extrémní pauzy jsem si fakt nevšiml (když vynechám nutnou exhibici politiků při zahájení), většinou vyjížděli jezdci na trať do 5 minut po definitivním uzavření trati, jednou dokonce málem ještě před... Bohužel se několikrát stalo, že kvůli neukázněným divákům musel uzavízací vůz na trať víckrát.
Je pravdou, že hlasatel mohl o příčině zdržení informovat rozhlasem, i já jsem se skutečný důvody dozvěděl až se zpožděním.
A co se mě týče, dostal jsem se domů v půl jedenáctý v noci.

Jestliže jsem tady ještě nepoděkoval, tak teď...
Děkuju celýmu vedení za vylepšenou organizaci, Martinovi za otřesnej big_smile (ale jinak obecně chválenej) paraván za stupněma vítězů, Larrymu za perfektní PR, Vláďovi za velkoplošnou TV, Železníkovi za ochotu a bláto na trati wink, spolupořadatelům za zvládnutí stáda takyfanoušků, stánkaři za věží za klobásu zdarma, jezdcům za předvedený výkony, Svatýmu Petrovi za vylepšený nedělní počasí...

P.S. A nevímkomu děkuju za teplou vodu ve sprchách !!! big_smile

11

(158 odpovědí, posláno do 300 ZATÁČEK GUSTAVA HAVLA)

Tak teď jsem to zkonzultoval a jedu. Co tam bude za školení ?

12

(158 odpovědí, posláno do 300 ZATÁČEK GUSTAVA HAVLA)

To Chleba: A kolik jich z toho počtu nastoupilo k závodu, kolik jich závod dokončilo ?
Usnadním ti hledání, odstartovalo 10 dvacek, 6 dvěpade a 16 SPP, dojelo 8 dvacek, 3 dvěpade a 13 SPP.
Závod pro 32 motorek považuju za tak akorát, aby se na pětikilometrovym okruhu ztrácelo 11 motorek dvou tříd je prostě neúnosný.
Bylo by fajn kdyby se na závody těšilo jezdců víc, ale tak to bohužel neni, takže jinou alternativu než sloučení fakt nevidim. A že pár dakšnů dostane kolo ? Dostali je i vloni a svět se nezbořil...

13

(340 odpovědí, posláno do MOTOSPORT (MČR,IOMTT,GP,SBK,ROAD RACING))

Pokud vím, tak TT začíná o týden později, tj. 30.5.2009, jinak by asi výše zmínění jezdci účast nezvažovali...

14

(340 odpovědí, posláno do MOTOSPORT (MČR,IOMTT,GP,SBK,ROAD RACING))

No jo letos se nějak nedaří... sad

15

(340 odpovědí, posláno do MOTOSPORT (MČR,IOMTT,GP,SBK,ROAD RACING))

No tak to je v prde... sad
A bohužel je to nejspíš pravda.

16

(149 odpovědí, posláno do ČESKÁ TOURIST TROPHY)

Taky jsem to s policejnim radarem nemyslel úplně vážně, jen mě napadlo, že on tam ve skutečnosti opravdu bývá... big_smile
Ale jinak to neni špatnej nápad, sice bych si jeden možná mohl půjčit z práce, ale nemáme k němu adekvátní zobrazovač, jen mini displej...

17

(149 odpovědí, posláno do ČESKÁ TOURIST TROPHY)

1. Za věží stejně vždycky parkuje policejní Passat s bradavicí, takže v tom bych problém neviděl (jen aby pak při dalším průjezdu rovnou nerozdávali bločky...)
2. To je sice pravda, ale jak to chceš řešit ? Jedině, že by komentátor mluvil až když závodníci zajedou do depa, protože jinak jsou vždycky na nějakém úseku motorky a není slyšet.
3. Na výjezdu stojí spousta diváků v průběhu závodu i mimo něj a dostat je odtamtud není až taková sranda jak si možná myslíš
4. Závodníci "neví" každý rok ať už se startuje jakkoliv, protože něco jako sportovní řády a základní ustanovení je pro většinu z nich španělská vesnice. Tohle v Hořicích nevyřešíme i přestože se samozřejmě konají rozpravy s jezdci...

18

(149 odpovědí, posláno do ČESKÁ TOURIST TROPHY)

A ještě takový dodateček nejspíš k tobě Larry.
IMHO by bylo vhodné umístit alespoň krátkou vzpomínku (komentář, fotku...) na Zachovalovi i na páteřní stránky AMK.

MP92: Na stránkách dvorského autoklubu je informace, že se po dohodě nakonec rozhodli závody uspořádat.

19

(149 odpovědí, posláno do ČESKÁ TOURIST TROPHY)

Taky přidám osobní zkušenost s pádem (o letošních ZGH) tentokrát v Kudrnáčovce a lékařka byla na místě nehody určitě do 1 minuty.
Od věže je to do Kudrnáčky přibližně stejně daleko jako do Cikánky, takže pokud by se jednalo o pád vážnějšího rázu, nikdo z nás by si určitě nedovolil nepřivolat lékařskou pomoc, pokud by jí jezdec vysloveně neodmítl, nebo pokud by vykazoval známky nějakého vážnějšího zranění.


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 738

20

(149 odpovědí, posláno do ČESKÁ TOURIST TROPHY)

TreWoR napsal:

...chtel jsem jen poukazat na slabou aktivitu zahrane sluzby kdy sem cetl ze nejaka holka se na to divala a ze sanitka k mistu prijela az po dojedi zavodu a odjeti safety caru.... ono prece se da mavnout bilim praporem a vyjet i pred safety carem..

Už jsem to někde vpředu psal, ale protože zřejmě špatně čteš, napíšu to znova.
To co psala přispěvatelka Marka se IMHO nezakládá na pravdě, protože bílá vlajka BYLA VYVĚŠENA BEZPROSTŘEDNĚ PO NEHODĚ, tj.sanitka byla na místě ihned po nehodě a nikoliv až po dojetí závodu a otevření trati safetycarem !
V sobotu měli nehodu na sajdě Civínové, jeden z nich skončil v nemocnici s otřesem mozku. O žádných "machrovinkách" jsem nic neslyšel.

Parek-88: Jeden závodník s kamerou na helmě jezdil, vím že jel min 2 třídy (ne-li tři), ale o koho šlo nevím.
Jinak záběrů z tratě natáčených z motorky (i když ne veteránu) jsou na internetu spousty.

21

(149 odpovědí, posláno do ČESKÁ TOURIST TROPHY)

Aby bylo naprosto jasno, tak na jakékoliv pochybení ze strany zdravotnického personálu ani pořadatelů nebylo nikým ze zůčastněných poukázáno a věřím, že ani přispěvatelka marka45 neměla, svým nepříliš šťastně zformulovaným příspěvkem, nic takového v úmyslu.
Bohužel taková neštěstí se stávají a nemyslím, že kdokoli z pořadatelů nebo záchranářů mohl udělat víc než udělal.

22

(149 odpovědí, posláno do ČESKÁ TOURIST TROPHY)

Larry -> Ale tohle prostě nevyřešíš, takže nemá smysl se tím zabývat.
Dokonce ani jejich ignorace není řešení, když jim informaci nepodáš, tak si něco vymyslí.
O tom tahle branže prostě je...


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 738

23

(149 odpovědí, posláno do ČESKÁ TOURIST TROPHY)

L&B napsal:

Prý měl v sobotu nehodu u Civín na sajdě. Co se jim stalo? Zdálo se mi, že v té reportáži tam stoji o berlích

Jeden Civín zlomená noha, druhej otřes mozku... sad

24

(149 odpovědí, posláno do ČESKÁ TOURIST TROPHY)

Bohužel je to skutečně pravda... sad
Stalo se to ve 4.kole z šesti.
Larry, to s tou "pomalou" motorkou je pravda, Zachovalovi neodjeli do zahřívacího kola, že prý si o tohle ušetřené kolo prodlouží závod...
Hrozná věc, upřímnou soustrast pozůstalým.

25

(239 odpovědí, posláno do 300 ZATÁČEK GUSTAVA HAVLA)

No asi bych to nenapsal takhle navostro, ale v podstatě se dá souhlasit.
Jak už jsem napsal, tak organizátor považuje závody v Radvanicích za "hustou akci" a dobrodružství.
A s názorem na AM...
Prostě jak je člověk starší, tak je i opatrnější a o tom to celý bude.
Pokud nebude jinej sporťák, tak si musíme zvyknout, že bude asi ještě hůř.
Tím absolutně nevolám po změně, jen tak plácam k zamyšlení... wink