Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 738

251

Re: VICTOR GILMORE

to FF: Zdravím Vás, na webu imageshack.us je potřeba rozkliknout: + Show Advanced Linking  a odtud vzít link na obrázek.

Ingredients of Motorcycle: Truth...Tradition...Rebellion...Blood...Sweat...Tears.

252

Re: VICTOR GILMORE

Harlejíčku dík za radu, dávám druhý pokus...

http://img528.imageshack.us/img528/7387/gmha6.jpg

253

Re: VICTOR GILMORE

Tak obrázek se povedlo vložit. Takhle Guy Martin bojoval v r.2007 o vítězství... a nestačilo to. Jak tam pak tedy jezdí ti vítezové to nechápu...


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 738

254

Re: VICTOR GILMORE

FF napsal:

Tak obrázek se povedlo vložit. Takhle Guy Martin bojoval v r.2007 o vítězství... a nestačilo to. Jak tam pak tedy jezdí ti vítezové to nechápu...

Možná tolik nedrhnou o pangejt....
Teď ale vážně - ta fotka (nebo spíš ten manévr) je fakt hustá, vypadá to jak některé obrázky z MacauGP, kde mají jezdci ramena na svodidlech....

Jezdím tak rychle, jak rychle lítá můj anděl strážný cool
SUZUKI GSX-R 750 K7

255

Re: VICTOR GILMORE

FF: Tak to je super fotka ;-) Neskutečný, šílený...myslím, že trefné slovo ani neexistuje. Mimochodem Guy Martin je zachycen na spoustě fotek při šílených manévrech.

256

Re: VICTOR GILMORE

wusa: Bohužel Katrin Meyer "Hexe", teda spíš její taťka považuje hořický okruh za nebezpečný, takže o startu neuvažuje. Ono jí je sedmnáct, takže třeba někdy v budoucnu nakonec přijede. Každopádně ve Frohburgu byla senzací třídy 125 ccm.

257

Re: VICTOR GILMORE

Mám několik zajímavých novinek, o které se s vámi chci podělit. Jedná se o jezdeckou účast irských závodníků pro příští Zatáčky.

Jak už jsem zmiňoval v předchozích příspěvcích, jistá účast v roce 2009 je u Victora Gilmora (600 a nad 600) a Adriana McFarlanda (600, nad 600, 250 a možná i nějaké klasiky), s velkou pravděpodobností přifrčí Carl Rennie (600 a nad 600). John Walsh (600 a nad 600) má velký zájem, ale podrobnosti o startu chce domlouvat až po Novém roce. Emlyn Hughes spolu se svým kamarádem (600 a 250) by rádi startovali taky. Corran Smyth (nad 600) přisíbil svoji účast v předminulém týdnu.
Čekám na odpovědi od Iana Loughera (teď se chystá na MacauGP), Ryana Farquhara (ten je teď na dovolené v Austrálii a pak se chce jet podívat na MacauGP) a Samuela Dunlopa (125, 250, možná i 600) a tím i na odpovědi Michaela a Williama Dunlopových (250, 600, nad 600).
Nedávno jsem tady psal o Michaelu Paersonovi, který má supersport po letošním exšampiónovi Keithu Amorovi. Dnes mě došel od něho mail, ve kterém píše že hodně zvažuje svoji účast v Hořicích. Minulý týden v pátek jsem posílal pozvánku Matsovi Nilsonovi do Švédska. Tenhle pilot letos skončil na ManxGP třetí a zároveň byl i nejrychlejším nováčkem na NorthWest200.

Nechci to zakřiknout, ale mohli bychom se dočkat skutečně hvězdné účasti.

K tomu samozřejmě patří i irští fanoušci, kteří mě téměř denně bombardují svými dotazy.......

Naposledy upravil: wusa (27.10.2008 14:19:12)

Jezdím tak rychle, jak rychle lítá můj anděl strážný cool
SUZUKI GSX-R 750 K7

258

Re: VICTOR GILMORE

Tak ať to vyjde , držím palce...Vypadá to na "malé Irské mistrovství" tongue.....ta zima bude dlouháá sad

259

Re: VICTOR GILMORE

Bylo by dobré,kdyby tu výše jmenovaní  jezdci ukazovali své umění,ale  bohužel asi nebudou neboť 23.5. začíná  TT Man a tito jezdci  zajisté budou  na  této akci  a né v Hořicích bylo by dobré  změnit  termín pak by to bylo možné, ale takto asi ne.Ale to jistě pořadatelé vědí že?

260

Re: VICTOR GILMORE

Pokud vím, tak TT začíná o týden později, tj. 30.5.2009, jinak by asi výše zmínění jezdci účast nezvažovali...

Take It Easy !!!

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 738

261

Re: VICTOR GILMORE

RV napsal:

Bylo by dobré,kdyby tu výše jmenovaní  jezdci ukazovali své umění,ale  bohužel asi nebudou neboť 23.5. začíná  TT Man a tito jezdci  zajisté budou  na  této akci  a né v Hořicích bylo by dobré  změnit  termín pak by to bylo možné, ale takto asi ne.Ale to jistě pořadatelé vědí že?

TT 2009

Practice Week
Saturday 30 May
Practices Monday 01 Jun
Practices Tuesday 02 Jun
Practices Wednesday 03 Jun
Practices Thursday 04 Jun
Practices Friday 05 Jun
Practices Race Week
Saturday 06 Jun

Race week
Races Monday 08 Jun
Races Wednesday 10 Jun
Races Friday 12 Jun
Races Saturday 13 Jun

Jezdím tak rychle, jak rychle lítá můj anděl strážný cool
SUZUKI GSX-R 750 K7

262

Re: VICTOR GILMORE

Už se nemůžu dočkat, až to zase začne
http://ie.youtube.com/watch?v=CB6wRE962 … re=related
http://ie.youtube.com/watch?v=3po4aI72o … re=related

Naposledy upravil: wusa (31.10.2008 23:02:13)

Jezdím tak rychle, jak rychle lítá můj anděl strážný cool
SUZUKI GSX-R 750 K7

263

Re: VICTOR GILMORE

Tak před sebou už máme jenom jeden velký závod motocyklů v této sezóně - legendární MacauGP. POtom se odeberem společně k "zimnímu spánku" a k přípravám na nadcházející sezónu.

Jezdec týmu Hydres Honda Guy Martin se opět účastní riskantního podniku v Portugalské kolonii v Macau, aby tak odehnal duchy "neúspěchů", kteří ho posledních dvanáct měsíců pronásledovali.

Tak jako v loňském roce, tak i pro letošní Macau Grand Prix, je tenhle 27 letý jezdec z  Kirmingtonu jedním z favoritů na vítězství. V loňském roce zde havaroval při tréninku a podle řádů tohoto závodu nemohl nastoupit do závodu. Navíc si zlomil zápěstí, takže nebylo možné ho na 3,8 míle dlouhém okruhu vedoucím městem, vidět na startu.

Několik zklamání z neúspěchů nebo vyřazení ze závodů, kdy před tím šlo všechno dobře (North West 200 Superbike a Isle of Man Superbike TT), by někoho mohlo dovést k doměnce, že Martin nebude schopen zajet dobrý výsledek 15. listopadu.

"Neměli jsme až tak úspěšnou sezónu v letošním roce, tedy aspoň v porovnání s tou předchozí, myslím, že nám chyběla slušná dávka štěstí. Víme, že se potřebujeme udržet v tempu, navíc jsem neěťastný z toho, že sezóna je u konce a proto se budeme snažit o co nejlepší výsledek - věřím v něj!" říká Guy.

Majitel týmu Shaun Muir se taky ohlíží za sezónou: "Je mi líto, jak se to letos pro Martina všechno událo, jak neustále přetrvávaly problémy. Není tady nikdo jiný, kdo by si tolik zasloužil vítězství. Celý tým udělal maximum pro úspěch v Macau."

SMR bike pro Martina dostal nové válečné barvy sponzora Bike Animal. Muir vysvětlil: "Robert Williams od Bike Animal je fantastickým sponsorem v letošním roce, je tím, kdo nás velice podporuje a speciálně pro Guye vymyslel nové barvy pro tento závod. Chtěli bychom mu dát předčasný vánoční dárek jako poděkování za úspěchy v Southern 100 a Scarborough Gold Cup."

Tréninky začínají v 07.30 (místního času - Macau má posun oproti GMT + 8 hours) ve čtvrtek 13. listopadu. První kvalifikace je v 15.25 ten samý den. Druhá kvalifikace je v pátek 14. listopadu od 7.30. Warm up v sobotu 15. listopadu v 07.30, pak následuje 15ti kolový závod od 15.15.

Jezdím tak rychle, jak rychle lítá můj anděl strážný cool
SUZUKI GSX-R 750 K7

264

Re: VICTOR GILMORE

to wusa: Se slovy - "jista ucast Victora Gilmora pro rok 2009 bych byla opatrnejsi"! V utery jsem s Victorem totiz mluvila a rikal, ze pokud se termin letosnich zavodu nezmeni a zustane tak, jak je prozatim naplanovano, tak se s Victorem bohuzel neuvidime! Moc by si pral prijet, nebot se mu u nas v Horicich opravdu moc libilo a jeho touha po vitezstvi na nasem okruhu je opravdu velika, ale jak rikam, pokud termin zustane, tak nas nenavstivi!!!  S pozdravem, Petra Kulhankova


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 738

265

Re: VICTOR GILMORE

airangel7 napsal:

to wusa: Se slovy - "jista ucast Victora Gilmora pro rok 2009 bych byla opatrnejsi"! V utery jsem s Victorem totiz mluvila a rikal, ze pokud se termin letosnich zavodu nezmeni a zustane tak, jak je prozatim naplanovano, tak se s Victorem bohuzel neuvidime! Moc by si pral prijet, nebot se mu u nas v Horicich opravdu moc libilo a jeho touha po vitezstvi na nasem okruhu je opravdu velika, ale jak rikam, pokud termin zustane, tak nas nenavstivi!!!  S pozdravem, Petra Kulhankova

Já jsem v neustálém spojení s Trevorem Lindsayem (hl. spozor) a Chasem Corrisem (manažer) a oba dva mi účast týmu v čele s Victorem potvrdili právě na ten původní termín - 23. a 24.05.09. Tak nevím....

Jezdím tak rychle, jak rychle lítá můj anděl strážný cool
SUZUKI GSX-R 750 K7

266

Re: VICTOR GILMORE

Snad nejklasičtější z klasických záběrů TT....
http://img356.imageshack.us/img356/6722/vgqy9.jpg

267

Re: VICTOR GILMORE

Dundrod UlsterGP - Victor Gilmore TLindsay Racing
http://www.kapitalmototv.co.uk/play-34-0.html

Jezdím tak rychle, jak rychle lítá můj anděl strážný cool
SUZUKI GSX-R 750 K7

268

Re: VICTOR GILMORE

Moc krásně se čte, že bychom mohli v Hořicích vidět mraky grandiciózních jezdců, ale byl bych opatrnější. Když mluvím s kýmkoliv, je nadšenej a hned se ptá na podrobnosti a když je pak pošlu mejlem, tak ani nedostanu odpověď. Asi to chce rozdávat přihlášky hned. Když už se nejede závod, mnozí nejspíš vychladnou nebo zjistí, že termín nevyhovuje nebo je to daleko. Mě přijde nemožné, že by přijel Amor nebo Farquhar příští rok. A asi bych se z toho zbláznil :-) Jsem rád, že tu bude McFarland, ten měl už zájem letos, ale nepřijel a na důvod jsem se ho neptal. Viděl bych to na kamarády Victora a těch, co byli ve Frohburgu, protože ten je pro zahraniční jezdce známější a když zjistí, že Hořice jsou odsud pouze 300km, tak řeknou, že by to šlo.


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 738

269

Re: VICTOR GILMORE

Ondřej napsal:

Moc krásně se čte, že bychom mohli v Hořicích vidět mraky grandiciózních jezdců, ale byl bych opatrnější. Když mluvím s kýmkoliv, je nadšenej a hned se ptá na podrobnosti a když je pak pošlu mejlem, tak ani nedostanu odpověď. Asi to chce rozdávat přihlášky hned. Když už se nejede závod, mnozí nejspíš vychladnou nebo zjistí, že termín nevyhovuje nebo je to daleko. Mě přijde nemožné, že by přijel Amor nebo Farquhar příští rok. A asi bych se z toho zbláznil :-) Jsem rád, že tu bude McFarland, ten měl už zájem letos, ale nepřijel a na důvod jsem se ho neptal. Viděl bych to na kamarády Victora a těch, co byli ve Frohburgu, protože ten je pro zahraniční jezdce známější a když zjistí, že Hořice jsou odsud pouze 300km, tak řeknou, že by to šlo.

V životě se občas stávají i neuvěřitelné věci... Nikde tady není napsané, že piloti typu Farquhara nebo Amora přijedou, ale že byli kontaktováni. Chtěl jsem jenom podávat informace o tom, jak se věci okolo startu irských pilotů vyvíjejí, ale koukám, že se na to asi vykašlu.

Navíc podle zpráv, které mi z Irska docházejí není tamní situace nejrůžovější a všichni urputně shánějí peníze na příští sezónu. Victora nevyjímaje. Své by o tom mohla vyprávět třeba Veronika (Indi), ale i spousta dalších našich kluků.

Naposledy upravil: wusa (07.11.2008 18:49:59)

Jezdím tak rychle, jak rychle lítá můj anděl strážný cool
SUZUKI GSX-R 750 K7

270

Re: VICTOR GILMORE

wusa: Nemyslel jsem to zle. Omlouvám se. Ale když si někdo čte tady ty příspěvky, tak si říká, že pořadatel bude muset i odříct přihlášky některým, aby se tam všichni vešli, ale ve skutečnosti budeme rádi za Victora + další 3 kluky (ale to je jen moje představa, třeba příliš pesimistická). Rozhodně mě zajímá vše, co píšeš a je to ohromně zajímavé psaní o ostrovních závodech a Victorovi. Za každýho, koho se Ti podaří dostat na start, Ti budeme všichni vděční.

271

Re: VICTOR GILMORE

2Ondřej - já to tak nebral, tak se nemusíš omlouvat.

Nic z toho, co jsem napsal, jsem si nevymyslel. Chtěl jsem aby o tom byli informováni všichni, kteří tyhle závody milují, zrovna jako já. A věř mi, že těch zájemců z řad jezdců a týmů je opravdu velká spousta.
Taky mi v tom pomáhají lidi z Irska, kteří mají možnost s některými mluvit i ústně, což je vždycky lepší nebo aspoň dokážou sehnat nějaký kontakt na někoho, koho si vyhlídnu.

Kdo nakonec přijede je zatím ve hvězdách, ale je teprve listopad...... Ale nelovit v těchto vodách, to by byl prostě hřích. To je jedniná cesta, jak Zatáčky opravdu jezdecky zkvalitnit. Když ale nebudou číst neustále nějaké zprávy z Hořic na jejich webových stránkách, když je nebude nikdo kontaktovat, tak sami od sebe asi jen tak nepřijedou.
Když jsem s tím vloni v létě začínal, spousta ostrovanů ani netušila, že se přírodní okruhy kromě Irska někde ještě jezdí. Dneska je to tak, že se někteří ozývají sami, třeba i telefonicky. Chystá se sem i početnější enkláva irských fanoušků - to je jeden z mnoha důvodů, proč chtějí přijet i další jezdci (nebo o tom aspoň uvažují)
Letos to byl Victor, příští rok k němu určitě přibyde někdo další a ovoce budeme sklízet až tak v roce 2010. Podobně to bylo s Frohburgem. V minulosti se tam svezl Joey Dunlop, pak delší dobu nic, před třemi roky přijel Vic a letos tam bylo asi 15 irských pilotů.

Ta jména sem dávám záměrně, jednak kvůli našim fanouškům, ale i kvůli těm z ostrovů. Podle ohlasů, které mi chodí, tak dost často používají překladače (třeba na googlu) a tyhle stránky občas navštěvují. Jednoho tady máme dokonce i zaregistrovaného pod nickem "NI" 

Takže žádnou paniku. Irish invasion will come !

Jezdím tak rychle, jak rychle lítá můj anděl strážný cool
SUZUKI GSX-R 750 K7

272

Re: VICTOR GILMORE

WUSAů ty jsi opravdu velký ješita jak koukám, nepochopil jsi,že všichni tu milují motocyklové závody a přejí si tu nejlepší účast ,že Irové přijedou do Frohburgu jsme viděli na vlastní oči oni by rádi startovali i na 300ZGH ,ale bohužel to termínově asi neklapne což je velká škoda pro všechny .Jestli se pletu budu jen a jen rád ,ale osobně bych dal termín na začátek  května tento  stávající termín je opravdu šibeniční.To ti píše i Petra viz výše  a ta je v kontaktu s Victorem .Bylo by dobré vše rozvážit a né zde psát slova "tak koukám,že se  na to vykašlu" to je to nejsnadnejší co jde udělat .Naopak nahráváš všem odpůrcům 300ZGH .Věřím, že vyhraje zdravý rozum a všichni se nějaký ten pátek sejdeme dole pod rozhlednou a dáme si své pivko s xxl klobáskou a pokecáme .Doufám, že jsem tě moc neurazil .Na usmířenou tě zvu na to pivo .

273

Re: VICTOR GILMORE

to RV - ješita ani nejsem a tím vykašláním se na to jsem neměl na mysli "lanaření", ale podávání informací o jezdcích, kteří by se tu případně mohli objevit i když není jistota, že skutečně příjedou. Protože pak tyhle informace může kdokoliv zpochybňovat a to nechci. Na druhou stranu je tady určitě hodně lidí, kteří si to rádi přečtou....

Naštvanej nejsem (viz třeba odpověď Ondřejovi), takže není potřeba se omlouvat nebo si dávat pivko na usmířenou, to můžeme i normálně.

Pokud jde o Victora, samozřejmě nevím o čem s Petrou mluvili, ale já mám informace jiné (podotýkám, že také od zdroje z týmu a poslední je třeba ze čtvrtka). Pokud jde o nějaký "problém", tak ten spíš tkví v nejisté finanční budoucnosti (oni se té krize fakt bojí).
S termínovou kolizí bych to  neviděl až tak horké. Všichni nejezdí NorthWest, to je závod opravdu pro velmi bohaté týmy a pokud jde o TT, tak už letos VG ukázal, že se to stihnout dá (tréninky taky začínaly hned po Hořicích). To, že se téměř nikdo z oslovených navyjádřil zatím 100% je samozřejmě dané tím, že oni ještě namají žádný oficiální kalendář na příští rok, to bude až v lednu nebo v únoru. Jak už jsem psal, zájem opravdu mají, ale těžko něco teď slíbí na tutovku, když neznají termíny svých závodů s vyjímkou těch prvních dvou - Cookstown (24. - 25.4.) a Tandragee (1. a 2.5.)

Když jsme u toho Victora - http://www.bebo.com/FlashBox.jsp?FlashB … 17778&

Naposledy upravil: wusa (08.11.2008 14:22:02)

Jezdím tak rychle, jak rychle lítá můj anděl strážný cool
SUZUKI GSX-R 750 K7

274

Re: VICTOR GILMORE

nazdar wusiku prosím piš,piš co nejvíc.Už ted mám abstak a to je hnusná zima teprve na začátku.Ahoj lulu

275

Re: VICTOR GILMORE

Jak už tady bylo v minulosti uvedeno, měl se letos Victor Gilmore zúčastnit závodu MacauGP. Díky zranění, které utrpěl na Southern100, nebyl pořadateli tohoto závodu nakonec pozván. Podívejme se tedy, jat to v Macau letos vypadá s favority na vítězství.

                                                                             42.MACAU MOTORCYCLE GRAND PRIX 

Šestinásobný vítěz motocyklové MacauGP Michael Rutter se vrací na Guia Circuit tento rok s jednoznačným cílem zvítězit a vyrovnat tak rekord legendárního Ron Haslama, který zde zvítězil celkem 7x. Tento britský jezdec se pokusí vyrovnat rekord v počtu vítězství s motcyklem týmu North West 200 Ducati.

Rutter zde zvítězil naposledy v roce 2005. Tento 35ti letý jezdec má velkou touhu postavit se na nejvyšší stupeň podia ještě jednou. Nicméně už v minulosti měl možnost být lepší než ?Rocket Ron?. V roce 2006 dokončil jako druhý. V loňském roce navzdory startu z pole position dokončil až na 11 místě po pádu, který následoval po smyku tři kola před cílem? Nicméně tento městský okruh je nejlepším Rutterovým okruhem z pohledu úspěchů, proto se s ním musí vážně počítat I letos.

V tomto roce se Rutter postaví na start s 1200cc Ducati, což je obnovená premiéra této značky v Macau. Ducati zde naposledy startovala v roce 2004.
V porovnání s předešlými ročníky zde diváci letos budou moci vidět opravdu elitu světového road racingu a endurance a k tomu pokus Michaela Ruttera o vyrovnání rekordu v počtu vítězství.

Pojďme si krátce představit nejvážnější Rutterovi soupeře.

John McGuinness (36), vítěz MacauGP v roce 2001, 14ti násobný vítěz TT Isle of Man (letos senior TT). John McGuinness dal v minulém roce rekord okruhu a vzhledem k tomu, že zde startuje už po 11. (letos v týmu Ventaxa VK Honda) je nutné jej řadit mezi horké favority.
Johnovým stájovým kolegou je americký nováček Mike Barnes, který díky své všestranosti patří mezi největší americké talenty všech dob. Díky jeho dovednostem a talentu lze očekávat, že se okruh velmi rychle naučí a bude zlobit.

Dalším protagonistou ze silné enklávy britských jezdců (letos ji tu pojede 12) je Stuart Easton, vítěz MacauGP ve třídě supersport v roce 2002. Tenhle 25ti letý rychlík propásl svůj loňský start díky zranění levé paty, které utrpěl při testování ve Francii.  Easton startoval v právě skončené sezńě v British Superbike Championship, kde skončil na celkovém 5. místě, přestože nedokončil celou sezónu pro zranění zápěstí, které utrpěl po pádu na okruhu v Oulton Parku. Startuje na Hydrex-Bike Animal Honda ve třídě superbike.

Partnerem Eastona v týmu bude Guy Martin. Tenhle 27letý jezdec se při minulém ročníku MacauGP kvalifikoval na 5. místě. Guy má za sebou skvělé výsledky na TT Isle of Man, NorthWest 200 a Oliver´s Mount. Ve Scarborough vytvořil historický rekord International Steve Henshaw Gold Cup se 6ti vítězstvími.

Trojnásobný vítěz třídy supersport v jedné řadě Steve Allan pojede v týmu AVIVA Kawasaki ve třídě superbike. Sympatický Skot jezdil letos British Superstock Championship a v Macau bude ve stejnému týmu s Walesanem žijícím v Severním Irsku Ianem Hutchinsonem. Tenhle tvrďák má za sebou uspěchy na TT I na dalších britských a irských přírodních okruzích. V Macau startuje po čtvrté.

Dalším uchazečem o vítězství je Thomas Hinterreiter z týmu Macau.com Yart. 41ti letý Rakušan zde byl loni na pódiu. Jeho 3. místo bylo nejlepším výsledkem, který tu kdy zajel. Tento velezkušený pilot zakončil sezńu na druhém místě ve World Endurance Championship.

Conor Cummins, žijící na ostrově Man, se vrací na jeho druhou MacauGP, když minulý rok skončil na pátém místě. V roce 2007 byl Conor korunován irským Supersport Road Race šampionem a Duke Road Race šampionem. Dvaadvacetiletý Cummins sklízel úspěchy na TT, NW200 a v British Supersport Championship.

Cummins pojede v Macau v týmu Of Paris A.I.M. Racing na Yamaze. Společně s ním budou v týmu Francouzi Gerald Muteau, Amaury Baratin, Fabrice Miguet a Pierre Chapuis. Muteau a Chapuis byli letos 13. v LeMans 24 hod. a byli partnery několik závodů francouzského šampionátu vytrvalců. Baratin a Miguet jsou letošními nováčky.

Jedním ze čtyř Američanů na startu je i nám známý Mark ?Thriller? Miller, letos tu startuje už po šesté, tentokrát v týmu Corona Extra Honda Racing. Týmovým kolegou mu bude další Amík Jeremy Toye, který loni jenom těsně přišel o pódiové umístění. Toye se zapsal dvakrát výborně zapsal v WSMC 200.

Z Pacifiku dorazí Novozélanďan Bruce Anstey a Australan Cameron Donald. Tento pár pojede Relentless TAS Suzuki. Devětatřicetiletý Anstey si odbyde svůj debut ve třídě superbike. V roce 2003 si odvezl druhé místo po závodě supersportů. Anstey za sebou má mnoho úspěchů včetně trojnásobného vítězství na UlsterGP v roce 2004, letos skončil druhý s superbike Isle of Man TT.

Pro Donalda, který zvítězil v supersportech v roce 2001 a 2003, to bude letos teprve druhý start v Macau ve třídě superbike. Letos vyhrál oba závody superstocků a superbiků na Manu. Na North West 200 byl třetí ve stockách a druhý v superbicích.

?Domácí? Portugalce reprezentují Luis Carreira, Rui Reigoto a Jose Leite. Carreira a Reigoto zde startovali i loni a zapsali si svoje nejlepší umístění v tomto závodě. Reigoto tady startoval v roce 2005. Všichni jedou v týmu Vodafone Kawasaki KMS.

Mezi sedmi letošními nováčky je I americký profesionální jezdec seriálu AMA Scott Jensen, který jezdí superbike AMA od roku 2002. Tento 46ti letý jezdec pojede v týmu Moto Garage Racing Suzuki.

Další v řadě jsou britští nováčkové James Storrar a Steve Mercer jedoucí v týmu DMR Racing Yamaha a Gary Johnson na BTS Racing Honda. Gary Johnson startoval na TT Isle of Man, North West 200 a na mnoha závodech irského šampionátu. Já jsem měl možnost jej vidět akci ve Skerries.

Nově to pojede I Belgičan Marc Fissette v týmu IXO-Churrascao Racing. Letos startoval v belgickém šampionátu vytrvalců a zároveň se stal belgickým mistrem v supersportech a superstocích.

Ve třídě supersport se představí i vítěz Zatáček z roku 2006 Rico Penzkofer, který jede v týmu IGT-Yamaha Austria Racing Team, dále Keith Amor (A.I.M. Racing Yamaha), Francouz Gerald Muteau (Team Of Paris), který bude sedlat jediný Triumph ve startovním poli a místní pilot Joao Fernandes (Macau Racing Team Yamaha). V červnu Fernandes zvítězil ve dvou závodech na Zhuhai International Circuit při šampionátu ZIC superbike .

Dalším debutantem, který se představí je Brit Dan Linfoot. Tenhle 20ti letý mladík, kterému odborníci předvídají skvělou kariéru, získával letos zkušenosti v evropském šampionátu superstock 600. MacauGP bude Danovým prvním opravdickým silničním závodem v pravém slova smyslu a podle jeho slov se už moc těší na zážitky z Guia Circuit.

Pro nás exotickými jezdci, kteří se postaví na start ve třídě supersportů, beze sporu určitě budou Sou Sio Hong a Leong lok Choi z Macau (oba Yamaha) a Cheung Wai On z Hong Kongu, který loni dokončil na šestém místě.

Kompletní startovka :
2 JOHN McGUINNESS             VENTAXIA VK HONDA HONDA 1000                               GBR
3 STUART EASTON                HYDREX-BIKE ANIMAL HONDA HONDA 1000                   GBR
4 CONOR CUMMINS               TEAM OF PARIS A.I.M. RACING YAMAHA 1000                IOM
5 BRUCE ANSTEY                   RELENTLESS SUZUKI BY TAS SUZUKI 1000                    NZ
6 CAMERON DONALD              RELENTLESS SUZUKI BY TAS SUZUKI 1000                   AUS
7 THOMAS HINTERREITER       MACAU.COM YART YAMAHA 1000                                  AUT
8 IAN HUTCHINSON                AVIVA KAWASAKI KAWASAKI 1000                              GBR
9 GUY MARTIN                        HYDREX-BIKE ANIMAL HONDA HONDA 1000                  GBR
10 MARK MILLER                     CORONA EXTRA HONDA RACING HONDA 1000              USA
11 STEPHEN THOMPSON          SLOAN DEVELOPMENTS HONDA 1000                            GBR
13 RICO PENZKOFER               IGT - YAMAHA AUSTRIA RACING TEAM YAMAHA * 600   GER
14 LUIS CARREIRA                  BENIMOTO SUZUKI YOSHIMURA SUZUKI 1000              POR
15 JAMES STORRAR                 DMR RACING YAMAHA 1000                                        GBR
16 RUI REIGOTO                      VODAFONE/KAWASAKI/KMS KAWASAKI 1000              POR
17 STEVE MERCER                   DMR RACING YAMAHA 1000                                        GBR
18 SOU SIO HONG                   SOU SIO HONG YAMAHA * 600                                    MAC
19 LEONG IOK CHOI                LEONG IOK CHOI YAMAHA * 600                                  MAC
19 MARC FISSETTEE                IXO - CHURRASCAO RACING YAMAHA 1000                  BEL
24 KEITH AMOR                      A.I.M. RACING YAMAHA * 600                                      GBR
25 MICHAEL WEYNAND            IGT - BIKE PROMOTION RACING YAMAHA 1000             BEL
32 JOAO FERNANDES              MACAU RACING TEAM YAMAHA * 600                           MAC
33 CHEUNG WAI ON               CHEUNG WAI ON                                                         HKG
34 MIKE BARNES                    VENTAXIA VK HONDA HONDA 1000                               USA
40 STEVE ALLAN                     AVIVA KAWASAKI KAWASAKI 1000                              GBR
45 DAN LINFOOT                    ROB MAC RACING YAMAHA * 600                                 GBR
51 JOSE LEITE                        SUZUKI CAEPSA BPN SUZUKI 999                                POR
57 JEREMY TOYE                     CORONA EXTRA HONDA RACING HONDA 1000              USA
61 SCOTT JENSEN                  MOTO GARAGE RACING SUZUKI 1000                           USA
66 GERALD MUTEAU               TEAM OF PARIS TRIUMPH * 675                                    FRA
69 GARY JOHNSON                 BTS RACING HONDA 998                                             GBR
77 FABRICE MIGUET               TEAM OF PARIS SUZUKI 1000                                      FRA
88 AMAURY BARATIN              TEAM OF PARIS SUZUKI 1000                                      FRA
99 PIERRE CHAPUIS               TEAM OF PARIS YAMAHA 1000                                     FRA
200 MICHAEL RUTTER             NORTH WEST 200 DUCATI DUCATI 1200                      GBR

Naposledy upravil: wusa (09.11.2008 20:20:45)

Jezdím tak rychle, jak rychle lítá můj anděl strážný cool
SUZUKI GSX-R 750 K7