101

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Pavel 50. No ono mě už to od vás jako zbytečný rejpání příde. Nemám nic proti rozumnejm připomínkám(rozhlas není úplně ideální ale pořídit si nový by třeba bylo finančně náročný do toho já nevidim. Ta délka závodu by mohla, podle mého názoru, být max 12.kol) Ale pak takový ty názory jako zbytečný přestavky po třídách mě přidou dost zcestný, viz. vaše obvinění, že po přerušení 600ccm se hodinu nic nedělo. Zeptejte se pořadatelů na úseku č.1., ta podle vás zbytečná hodina přerušení v neděli ráno taky nebyla zbytečná. Na náměstí bylo tolik oleje, že je zázrak, že to byla jenom hodina. Na našem úseku jsme v sobotu nakládali motorku na svozák asi 2 minuty. Když si vezmete, že jich je na trati třeba 5 tak to chvíli trvá. Docela by mě zajímalo, co by jste psal kdyby se závody dojeli a někomu se něco stalo. Vy řikáte, že jste si po závodech projížděl okruh a bláto tam nebylo. Zajímavý je, že já ho projížděl taky a bylo ho tam docela dost. A v lese už bylo dost blbě vidět. Je strašně jednoduchý kritizovat, když za závody nenesete žádnou zodpovědnost a může vám být jedno jestli se někomu něco stane.

102

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

to Pavel50. K tomu rozhlasu! Je zajímavé, že jezdíte do Hořic na závody 45 let a teprve letos vám připadal rozhlas tak strašný. Nevím sice jak dlouho v Hořicích ozvučuje AMK Holice ale já ani nikoho jiného nepamatuji.
To samé s komentátorem! Pan Mifek sice není kdoví jak dobrý komentátor ale alespoň  trochu ví, o čem mluví. Narozdíl od nějakých komentátorů, kteří komentují např. v televizi.


A nedivte se Larrymu! Když po veškeré té energii, kterou do závodů vložil mu nějakej pan Pavel50 napíše co všechno je na h...o. Ono to člověka docela naštve.

Jak už jsem psal. Jsem si jistý, že kdyby stál Larry proti vám a koukal se vám do očí tak budete zticha a ještě ho možná budete plácat po rameni jak byli ty závody skvělý.

Nakonec! Ti jezdci, kteří si přišli stěžovat hned po ukončení závodů byli asi 2!!!!!!!! Jinak všichni si akorát tak brumlali pod vousy. Tak sakra, když se mi něco nelíbí tak to řeknu a neřešim to týden po závodech přes internet.

A takhle je to se vším. Vy vidíte jen to špatný!

Naposledy upravil: soda (26.05.2008 18:16:19)


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 738

103

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Když to tady tak pročítám, mám jeden návrh a ten návrh se týká tolik zmiňovaného rozhlasu po celé délce okruhu.

Pavle 50 a další ... co takhle přejít od slov a tlachání a pomoct ozvučení okruhu zlepšit. Pojďme se všichni kdo máme hořické zatáčky rádi na lepší ozvučení prostě složit, co vy na to ... ???

Garantuji Vám všem, při povaze českého národa, že nás takových bláznů bude velmi, velmi málo.

Ingredients of Motorcycle: Truth...Tradition...Rebellion...Blood...Sweat...Tears.

104

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

náš drahý "Pavel50" se opět předvedl
já jsem ve svém delším příspěvku aspoň trošku nadnesl co to znamená celý rok připravovat  stovky drobných věciček tak, aby pak z toho byl závody motocyklů
učenlivě cancá, že nejsem schopen přijmout kritiku..hlavně že ty náš moudrej Pavle50 umíš přijmout mou kritku tvých slov
a pokud jsi tak velkým hrdinou a jezdíš do Hořic 45 roků, určitě nebudeš chybět na ČTT2008...
tak se stav...a dej nám své bohaté zkušenosti z pořádání MS a ME, pokud se nejedná o závody šneků
a pak ti vůbec nevěřím, že jsi nějaký Pavel Novák 50ti letý člověk z Jablonce , je to pouze tvůj převlek
takže pokud máš co k závodům říct , tak tady neexhibuj a přijď mezi nás
tvé rady a zkušenosti rádi použijeme
a poklu ti vadí tykání , pak sem třeba ani nechoď a bež někam jinam mezi vyspělejší a intelektuálnější panstvo

105

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

pavel50: Ten první příspěvek, říkal jsem si dobrá, v něčem má pravdu, ale čím víc se to rozebírá,tím víc dochází argumenty a už se rejpá. Jinak komunikace na netu je ve formě fóra většinou tykání. Pokud Ti vadí i tykání, pak se na to fakt vykašli. A jsem pro, když se něco má zlepšit, ať se něco navrhne a ne, že tohle vše je špatný.

106

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

to Larry: Larry,už toho nech, těch zbytečných komentářů. Stojí to akorát čas a nervy(a opotřebováváš si klavesnici). Radši sem hoď ty tvé slibované fotky. Chtěl jsem Tě pozdravit, ale jaksi se mi to nepodařilo. Tak snad na TT.


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 738

107

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

L&B napsal:

to Larry: Larry,už toho nech, těch zbytečných komentářů. Stojí to akorát čas a nervy(a opotřebováváš si klavesnici). Radši sem hoď ty tvé slibované fotky. Chtěl jsem Tě pozdravit, ale jaksi se mi to nepodařilo. Tak snad na TT.

nebyl sem to já, kdo začal
ten panáček jak si říká Pavel50 tady záměrně rozjel tuhle kampaň
samozřejmě, že čekal ohlas takový jaký tu je
a samozřejmě jediný co na to umí říct
že nejsme schopni přijmout kritiku
takže já jen bráním nejenom sebe ale i ostaní lidi z AMK Hořice, protože si to zaslouží
a pokud má panáček náměty, může je podat jinou formou

108

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Já bych měl taky jedem námět nebo připomínku. Když jsem po vyvěšení výsledků došel na recepci s tím, že bych chtěl kopii, tak mi přítomná panimáma oznámila, že nic kopírovat nebude, že je to vyvěšené na nástěnce, že to má zakázané. Tak jsem ji hezky poděkoval a šel do stanu pro foťák, že si to přefotím a doma vytisknu. Když jsem se po nějaké době vrátil,tak jsem už neměl co přefocovat, protože si to někdo vzal. Asi taky nedostal kopii. Vím, že nejsou povini to kopírovat, ale vloni to šlo bez problému a zabrání se tím případným ,,krádežím'' z nástěnky.
  Pak by mě zajímalo, kdo byl ten vysoký chlapec, co rozděloval místa v depu a který se nás tak hrdinsky zastal, když náš nový soused řekl, že si vedle něj nic stavět nebudeme, že ho zastíníme. Byl to DJ?

109

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

to LaB: to nevím, kde jste stáli?
něco takovýho jsem řešil, pod hospodou na kraji louky (nejsem si jist, příliš mnoho lidí a kapacita mé paměti je příliš malá)

Naposledy upravil: dj (26.05.2008 22:36:41)


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /mnt/data/accounts/a/amkhorice/data/www/www/forum/include/parser.php on line 738

110

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

dj napsal:

to LaB: to nevím, kde jste stáli?
něco takovýho jsem řešil, pod hospodou na kraji louky (nejsem si jist, příliš mnoho lidí a kapacita mé paměti je příliš malá)

jj, to jsme byli my.Děkuji za pomoc.a těší mě DJi smile

111

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

no oni kolegové s tou 125 měli ode mě za úkol, aby tam nikoho nepouštěli, pokud jim to neřeknu, tak proto

112

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Názory ve fóru nerad komentuju, každý má právo říct svůj názor byť se mi nemusí zamlouvat. Na přípravě hořických závodů se podílím čtvrtým rokem a každého kdo krityzuje pořadatele a lidi na trati bych rád viděl, jak by situaci řešili s plnou odpovědností kterou ředitel a jury má. Od piva se to mluví, když nebudete muset řešit případné vážné zranění jezdce a následné tahanice po policii, což jsme si loni užuli dost a určitě se do stejné situace letos ředitelství dostat nechtělo. Kdo nesouhlasí s ukončením závodů nechť si s odstupem času sedne doma a vžije se do situace organizátorů. Jestliže máte potíže na trati udržet safety car který má čtyři kola a vše hlídané elektronikou nemají podmínky na trati se závodem nic společného. Projížděl jsem trať s Gilmorem, kterého nelze považovat za nezkušeného jezdce a přestože pro něj stále bylo vše OK nakonec v ostrém kole upadl v místě na které jsem jej upozornil, že je nebezpečné. Věřím, že do poslední chvíle nikdo z nás nechtěl odpískat náročnou půlroční práci na přípravě závodů, ale podmínky byly stále horší a nic na tom nemění, že přestalo pršet. Jezdec a doprovot žije ve stresu v průbéhu závodu. Ředitel, odpovědní činovníci a dobrovolníci na trati po celou dobu akce. Až je budete příště krityzovat přijdťe si s nimi vyměnit tyto role. Já osobně si ji vyměním rád a rád zaplatím vstupné a v klidu bez nervů budu pozorovat projíždějící jezdce.
Dík všem jezdcům a doprovodům, kteří dodržují doporučení našich pořadatelů a váží si tím práce několika stovek lidí.

113

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Ahoj.
         Čtu příspěvky do diskuse a je mně líto, že vše sklouzává na úroveň urážek. Každý má právo vyslovit svůj názor. Já osobně jsem přesvědčen o tom, že zrušení dvou závodů bylo správné. A myslím si to proto, že ne všichni fandí tomuto sportu a čekají na šanci jak tyto závody zrušit. K tomu stačí jedna tragedie a jsme v pr.... Pořadatelé a traťáci dělají svou práci dobře i když je pravdou,že na vždy se vše povede na sto %. Uvědomme si , že to dělají lidé,kteří ve svém volnu a téměř za kulový dělají co dělají. Místo abychom jim poděkovali, tak jim nadáváme.  Kdyby nebylo jich,tak nám zbydou tak akorát keci u piva a závody by se možná jeli jen na dromu. Traťáci pomáhají v Branné, v Novom Mestě a všude, kde se jede. Bez nich bychom toho moc nenajelezdili. A proto dík všem,kteří tento sport milují a dělají vše proto, aby se jezdilo dál.
                                                                                                                             Josef

114

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Larry,já už jsem opravdu nechtěl napsat ani řádku a z toho tykání si opravdu nic nedělám,já vůbec nejsem takový suchar za jakého mě asi považuješ,ale když jsi napsal dokonce dva pohoršené příspěvky ve kterých píšeš že ty závody MS a ME,které jsem pořádal byly možná závody šneků, ano je hrozně lehké někoho urážet,já se za nějaký pseudonym neschovávám jsem ,opravdu Pavel Novák z Jablonce ačkoliv o tom pochybuješ. není mi 5O let jak píšeš,ale 55 let ,jako pětileté dítě bych byl v roce 1962 na 300 ZGH asi těžko. Tvoji kamarádi také zabojovali a reagovali dost podobně jako ty,vše brali jako napadání,rejpání a  znevažování letitého úsilí pořadatelského sboru a stejně jako ty vůbec nepochopili,že mě šlo pouze ukázat na negativní věci,které by bylo dobré řešit a napravit. Já jsem chtěl podobný příspěvek napsat už dávno,rozhlas i hlasatelé to je mizérie už mnoho let,stejně jako ty současné závody ve sprintu na 7- 9 kol,za posledních několik let. Jak poznamenal trefně pán co se označil jako Fidel a navrhl nový název 150 zatáček G.Havla a to je zcela výstižné. K napsání příspěvku mě přinutil zcela pokažený 46 ročník,na kterém se podepsalo i počasí. K dalším příspěvkům mě přinutila tvoje reakce a také reakce dalších pořadatelů. Ještě se tě zeptám ,když mi navrhuješ abych vám dal nějaké rady a zkušenosti,tak co byste ode mě chtěli slyšet, když žádnou kritiku ani pochybení nemíníte přijmout a ty osobně mě napadáš,že jsem rozjel nějakou kampaň proti vám! Nic takového jsem neměl v úmyslu a nebýt vaší uražené ješitnosti,ani bych už další příspěvky nepsal. Kritika se má přijmout i když se mi to nelíbí a lze si o tom v klidu pohovořit. Myslím,že to na vysvětlenou stačí!
                                                                                                  Pavel Novák

115

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

jsem o pouhé 3 roky mladší, tak jsem tě snad tykáním neuhranul
a pak podívej se do odkazu 300 ZGH 2009...?
a začti se do toho co jsem tam napsal
a pokus se na to podívat jinejma než svejma kritickejma očima
pokud jsi z Jablonce, tak si mohl pořádat nebo být aktivním spolupořadatelem lyžování
ale to snad nechceš srovnávat s tímhle sportem v těchto podmínkách
a pak..na tu přípravu vás tam bylo jistě mnohem víc, než je nás v Hořicích
znovu ti opakuji..........

NEMAŠ AHNUNG o tom, co to je připravit takový podnik
proto jsem v tématu 300 ZGH 2009..?? vypíchl to podstatné

a gro obou podniků připravuje 6 lidí

Naposledy upravil: Larry.AMK (27.05.2008 14:22:56)

116

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Pavel 50.Myslím. že by se nikdo nebránil rozumným připomínkám. Když ale něco kritizuju, tak si aspon ověřím jak to je. Viz. vaše kritizované přerušení závodu 600ccm, které bylo opravdu nezbytné pro úklid trati, nebo přerušení v nedělním tréninku supermon. I mnoho jezdců jak si tady můžete přečíst není příliš nakloněno nějakému velkému navyšování počtu kol. Myslím, že max. je tak 10-12, ale těch 16 už je v dneštní době nemožné. Můžu se zeptat v čem jste ty závody pořádal?

117

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

stručný překlad příspěvku od NI:
doufám, že je to správné místo pro tento příspěvek

I přes počasí jsme si to v Hořicích užili, chtěl bych poděkovat AMK a jezdcům za nasazení během super závodu za tak špatného počasí.
Doufám, že přijedu příští rok, počasí snad nemůže být horší.
Hořice jsou nádherný okruh, kde lze sledovat závody.
Každému doporučím, aby tam jel.

Prosím omluvte mou angličtinu, jediná česká slova, co znám jsou pivo, prosím, děkuji


snad jsem to přeložil dobře (I hope I have translated it well)

118

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Svět je malej... Tady je příspěvek od stejného fandy na britském webu (pravda poněkud obsáhlejší) http://www.paddockgossip.com/component/ … tstart,50/

A pro ostatní mám jedno přání : vyse***te se už na to vzájemný osočování, jedna i druhá strana ať si v klidu přečte argumenty té druhé a zamyslí se nad tím. Pravda je na obou stranách a nemá smyslu se urážet.

Nejsem žádným spoluorganizátorem těchto krásných závodů, ale z vlastní vůle a z lásky k 300 Zatáčkám, jsem před rokem vstoupil na některá motorkářská fóra v Irsku a Severním Irsku s úmyslem tenhle nádhernej závod, jak já říkám NAŠE RODINNÉ STŘÍBRO, představit i lidem, kteří na road racing chodí pravidelně a jako třešničku na dortu si každoročně dávají TT na Manu. Ohlasy byly skvělé, výsledkem nakonec byl příjezd Victora Gilmora a jeho týmu (bohužel bez majitele Trevora Lindsaye, který z vážných důvodů nemohl přijet) a prvních fandů tohoto sportu ze Severního Irska. Jeden ohlas pod nickem NI (v Irsku používá nick scrz) máte nahoře. Já jsem měl tu čest starat se tady o tři, dnes už můžu říct kamarády, po dobu 5ti dnů. Někteří z vás jste se s nimi určitě viděli také. Trevor, Alan a Eddie byli Zatáčkami nadšení, zrovna tak jako Victor. Všichni si pochvalovali skvělou atmosféru (i v neděli) a organizaci celého podniku. S Victorem a s Trevorem Lindsayem jsme domluveni, že až v červenci pjedu na závody do Skerries (Irsko) uděláme společnou prezentaci Zatáček s cílem dostat do Hořic víc takových borců, jakým byl letos Victor (Adrian McFarland, Ian Lougher, Adrian Archibald - to jsou třeba Victorvi přátelé, to jen pro představu). Už dnes se mi ozývají další, kteří po shlédnutí fotografií a přečtení reportů mají zájem v Hořicích v přštím roce startovat (Alan Oates, Emlyn Hughes...).

Takže ještě jednou. Nechte žabomyších válek a po CzechTT už se zase budeme všichni těšit na Zatáčky v roce 2009 !

Naposledy upravil: wusa (27.05.2008 19:49:22)

Jezdím tak rychle, jak rychle lítá můj anděl strážný cool
SUZUKI GSX-R 750 K7

119

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

wusa, velmi pěkný příspěvek, jak píšeš pravda je někde uprostřed. Ty jména co uvádíš člověk jenom hltá. Nevíš jak se líbilo  v Hořicích
frantíkovi?

120

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

No to nevím, já tu žabožroutštinu neumím, ale měl tam chlapíka, který uměl česky. To je otázka spíš na Larryho

Jezdím tak rychle, jak rychle lítá můj anděl strážný cool
SUZUKI GSX-R 750 K7

121

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

wusa: móóóóc pěkné wink jen tak dál ...

Ingredients of Motorcycle: Truth...Tradition...Rebellion...Blood...Sweat...Tears.

122

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Jonathan měl s sebou Gerrarda a ten po 3 letech strávených v ČR umí perfektně česky, myslím, že žádnej Vietnamec tak neumí ani po 10ti letech
debatovali jsme několikrát...
už jsem psal, že je mým zvykem obcházet jezdce v depu a popovídat si, zavtipkovat...vyslechnout
takže jsem byl i u Frantíka...byl tam se mnou zrovna i Draždy
no a kecalo se
ptal se Draždyho na stopu...ten mu odpověděl..že ani neví...že tady jede už na "slepo"
ale rady mu jistě dal..kde a jak....kudy to je asi nejlepší
Frantíci byli velmi překvapeni urovní závodů
a taky konkurencí
příští rok nepřijede Jonathan sám..aspoň to tak slíbil
lákal i kluky tam...možná tam Draždy a spol pojedou
no pak si dal La Bouche....(jeho přezdívka..v češtině POLENO) první practice
a byl vyhulenej....v depu seděl a na otázku co tomu říká , neřekl nic..jenom ukázal takový to gesto, co dělají ti dva ..A je to...
dám sem fotky co mě poslal Joe, abyste viděli jak brzdil před vodojemem...
ty bylo brždění ála McCoy
takže u Frantíka dobrý

123

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Zdravím všechny, především pořadatele a lidi, díky kterým máme tak parádní závod, jakým 300 Zatáček G.H. je! Některé příspěvky, který tady čtu, mi přijdou jako znevážení tvrdý práce. Neříkám, že některé připomínky nejsou věcné a je pravda, že detaily tvoří celek. Ale při takovým množství takových "detailů" nejde všechny zvládnout na 100% a vždy je co zlepšovat. Přesto i podle slov zahraničních jezdců jde o perfektně připravené závody se skvělou atmosférou. Tihle borci mají s čím porovnávat, takže kladná kritika svědčí o úrovni organizace závodu.
Vůbec nepobírám názor "někoho" tady, že si hrajem na mistrovství světa! Vždyť to jsou dva úplně neporovnatelné podniky, ale to neznamená, že z toho divák nemůže mít skvělý zážitek. A je dobrý si uvědomit, že bez "pralesní ligy" by nebylo mistrů světa a bez poražených by nebylo vítězů! Tak nevím, proč zpochybňovat sportovní kvalitu tohoto závodu a přirovnávat to k cirkusu. Myslím si, že u nás je hodně lidí, kteří by za pohár z Hořic dali trofej třeba i z profesionálnější soutěže. Navíc v Hořicích startovala i řada jezdců z MS.

Co se týká počtu kol, tak mám dojem, že 16kol je moc. To by na motorkách o +180PS zvládlo jen málo lidí tady u nás, je potřeba si uvědomit, že plno startujících nejsou profíci a i v MČR se nejezdí závody delší než na 12kol a to na méně náročných tratích. Můj názor (jako jezdce) je, že optimální by bylo 10-12kol, víc ne. To nemá co dělat s účastí jezdců ve více jak jedné třídě, protože myslím, že je jednodušší dát dva závody po 10ti kolech, než jeden 16ti kolový..

Počasí udělalo letos své, nezbývá než se těšit na příští Zatáčky, tak to tady, prosím, pořadatelům neznechucujte a kritiku jen věcnou a ne přehnanou a neobjektivní, jak to tu někteří předvádějí. Kdyby u nás fungovalo vše alespoň tak, jako organizace Zatáček, to by bylo na světě krásně! smile

124

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Čau, Larry! Snad se již emoce zklidnily, hi, hi??????? Čtu to tady celej tejden, a jsem trochu zmaten! Takže jen pár bodů, který se možná daj použít příští rok! Holt "litry" lákají, tak proč je nedat do "prime time", tedy od 14,00 nebo 15,00! Na 12 kol, přeci jen by měly mít "Zatáčky" alespoň jeden závod odpovídající tradici - 26 x 12 = 312!!! Od tohoto vzorce se odvodil název, že??? Ohledně kol mne tady trochu mate požadavek jezdců - méně! A hned vedle mluví o TT! Pravda, 6 kol jako 6 kol, hi, hi!!! Ale zde 6 kol by nebylo na Manu ani k Ramsey v kole prvním!!! Dále si myslím ohledně depa, že již skončila doba rekordů v účasti - přes 300 jezdců je skutečně moc!!! Asi taky budete muset šáhnout, ač určitě neradi, do počtu vypsaných závodů! Nyní se všemi procedurami je 7 závodů za den opravdu na přírodní trati hodně!!!! Stačí jeden větší problém a je zpoždění natotata!!! Ozvučení - těch 5 km drátu je asi málo, co píšeš? Natáhnout se musí asi víc, leda že si to krátí a někde není nic? Hlasatel - to neřešte, jak jsem si všiml letos je přímo volná lovecká sezona na komentátory - noviny, časopisy, internet! Už se neodpouští ani komický přebrept!!!!!!!!!!!!
Nenechte se otrávit, Honza

125

Re: Jaké byly 300 ZGH 2008

Larry,upozorňuješ na tu hromadu práce se zajišťováním závodů,je ji určitě hodně ,to ti nikdo nebere a to že 300 ZGH stojí 2 miliony,to ti samozřejmě věřím a divím se ,že to stačí. Říkáš,že je musí od sponzorů sehnat 5 - 6 lidí. Náš realizační tým /8 lidí/na ME v Praze musel sehnat 3,7 milionů korun ,na další ME v Ostravě už 4,4 milionů korun a na MS v Praze o dva roky později už 6,2 milionů korun. Takže asi vím, jak se těžko peníze od sponzorů shánějí a práce s organizací a zajišťováním 3 až 4 deního podniku bylo hodně a pro všechny to byl naprostý doraz. A to nemluvím o přípravách ,kdy jsme odpracovali o hodně víc než jak píšeš 500 hodin za rok!Tak mám   opravdu AHNUNG/tvá slova/o co jde! Závody v lyžování jsem nikdy nepořádal a ty si ve svém regionálním nadšení uvědom,že jsou na to potřeba stamiliony korun - viz Neumanová a MS v lyžování v roce 2009 v Liberci.Je o tom ve zprávách a v novinách článků dost. Bez spolufinancování státem,není možné akci tohoto rozsahu uspořádat! Tak si uvědom,že jsi to ty, kdo nemá AHNUNG o co jde. Napsal jsem toho díky tvým reakcím asi 3 x více ,než jsem měl původně v úmyslu,myslel jsem to dobře a je na vás zda si z mých připomínek něco pro budoucí závody vezmete a na 300 ZGH se v budoucnu něco zlepší. Ještě něco k závodníkům,byli myslím dva co tvrdili,že 9 kol závodu je pro ně docela dost. Je to časově asi polovina MS na silnici nebo v terénu. K tomu lze říci jen to,že pokud mají tito jezdci tak bídnou kondici,že jsou vyčerpáni po 46 kilometrech,tak by s tím měli opravdu něco dělat! Dokonce i hobíci jezdí v Cross-country spolu s jezdci MR 2 - 3 hodiny terénem a to v ostrém tempu a vydrži to a druhý den jedou to samé znovu. Já už se budu do diskuze zapojovat co nejméně,ale děkuji lidem co mé připomínky četli a případně se k nim i vyjádřili. Myslím Larry že už nemá cenu si znovu psát,ty máš odlišný názor než já a další pokračování této neplodné diskuze by bylo jen zbytečným opotřebováváním klavesnice.
                                                                                              S pozdravem  Pavel Novák